Skoki. 268 punktów w Titisee-Neustadt - drugi wynik w historii polskich skoków narciarskich

Polscy skoczkowie w sobotnim konkursie na skoczni w Titisee-Neustadt zdobyli łącznie 268 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Pucharu Narodów. To drugi wynik w historii polskich skoków narciarskich.

PZ
Kamil Stoch Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Kamil Stoch
100 punktów za zwycięstwo po rywalizacji na Hochfirstschanze otrzymał Kamil Stoch. Na trzecim stopniu podium stanął Piotr Żyła, który powiększył swój dorobek w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata o 60 "oczek". 45 punktów zdobył piąty w konkursie Andrzej Stękała, 36 - siódmy Dawid Kubacki, 24 - jedenasty Jakub Wolny, a 3 - sklasyfikowany na 28. pozycji Paweł Wąsek.Podopieczni trenera Michala Doleżala uzyskali wspólnie 268 punktów. Większą zdobycz Biało-Czerwoni mieli 21 grudnia 2013 roku. W Engelbergu Polacy wywalczyli 280 pkt. Zwyciężył wówczas Jan Ziobro, a Stoch stanął na drugim stopniu podium. Szósty był Żyła, siódmy Murańka, siedemnasty Kubacki, 21. zaś Maciej Kot. Najlepsze konkursy Polaków w Pucharze Świata w skokach narciarskich: