PŚ w Rasnovie. Kapitalny skok austriackiej weteranki. Niezły wynik Polaków w pierwszej serii

PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: Kamil Stoch
PAP/EPA / ROBERT GHEMENT / Na zdjęciu: Kamil Stoch

37-letnia Daniela Iraschko-Stolz popisała się świetnym skokiem w pierwszej serii. Uzyskała 96 metrów - lepszy był jedynie Halvor Egner Granerud. Na półmetku rywalizacji prowadzą Norwegowie, a dobre szóste miejsce zajmują Polacy.

Rywalizacja drużyn mieszanych nie ma bogatej historii w Pucharze Świata. Dość powiedzieć, że konkurs w Rasnovie to dopiero trzeci w tego typu rywalizacji. Po raz drugi natomiast na starcie pojawiła się reprezentacja Polski.

Dla Anny Twardosz i Kamili Karpiel miała to być przede wszystkim okazja do zbierania cennego doświadczenia. Kamil Stoch i Dawid Kubacki z kolei mieli potrenować przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Oberstdorfie i ciągnąć wynik Biało-Czerwonych.

Warto podkreślić, że Polki spisały się znacznie lepiej niż w serii próbnej. Twardosz skoczyła 84 metry, a Karpiel wylądowała o dwa metry bliżej. Można powiedzieć, że zawodniczki Łukasza Kruczka zrobiły swoje.

ZOBACZ WIDEO: PŚ w Zakopanem. Były skoczek ujawnił, co powinien zrobić Andrzej Stękała. "To jest na głowie zawodnika"

Na wysokości zadania stanął także Kamil Stoch - w swojej grupie uzyskał najlepszą notę. Po jego skoku reprezentacja Polski znajdowała się na czwartej pozycji, z niewielką stratą do czołowej trójki.

Ostatecznie Biało-Czerwoni zajęli w pierwszej serii szóste miejsce. Skaczący w ostatniej grupie Dawid Kubacki osiągnął 94 metry i zniwelował stratę do Niemców do poziomu 5,7 pkt.

Na półmetku rywalizacji najlepsi byli Norwegowie, wśród których kapitalnie spisał się Halvor Egner Granerud - lider klasyfikacji PŚ skoczył 97 metrów. Świetnie skoczyła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz. 37-latka osiągnęła 96 metrów, co było najdalszą próbą wśród pań.

Wyniki pierwszej serii konkursu mieszanego:

Lp.DrużynaPunkty
1. Norwegia 481,4
2. Słowenia 472
3. Japonia 462,2
4. Austria 461,5
5. Niemcy 438,6
6. Polska 432,9
7. Rosja 424,3
8. Francja 402,6
9. Rumunia 334,3

Czytaj także:
Apoloniusz Tajner studzi emocje przed nietypowym konkursem. "Nasze dziewczyny trochę odstają od najlepszych"
Najtrudniejsze wyzwanie w trenerskiej karierze Stefana Horngachera. Rasnov dał nadzieję

Źródło artykułu: