Piotr Żyła przegonił Kamila Stocha. Do Adama Małysza jednak mu daleko

Piotr Żyła w mistrzostwach Polski w Zakopanem pokazał wielką klasę. To jego trzeci sukces w karierze. Jak pod tym względem wypada na tle innych skoczków?

Robert Czykiel
Piotr Żyła PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Letnie mistrzostwa Polski w Zakopanem miały pokazać, kto obecnie jest w najlepszej formie przed zbliżającą się inauguracją Pucharu Świata w skokach narciarskich. Okazuje się, że w tej chwili świetnie przygotowany do sezonu jest Piotr Żyła. W piątek był bezkonkurencyjny na Średniej Krokwi.

34-latek skoczył 103,5 oraz 106 m i wygrał z Klemensem Murańką o prawie osiem punktów. Brązowy medal zdobył Dawid Kubacki, a Kamil Stoch zajął dopiero siódme miejsce.

Żyła po raz trzeci w karierze został mistrzem Polski. Dzięki temu awansował w klasyfikacji wszech czasów na trzecią pozycję. Skoczek z Wisły tym samym wyprzedził Stocha, który w dorobku ma tylko dwa tytuły.

Niedościgniony liderem jest Adam Małysz. "Orzeł z Wisły" aż 18. razy zdobywał mistrzostwo Polski. Drugi Dawid Kubacki dokonał tego pięciokrotnie.

Teraz pozostaje czekać na inaugurację Pucharu Świat. Pierwsze zawody nowego sezonu odbędą się w dniach 20-21 listopada w rosyjskim Niżnym Tagile.