Spadek Polaków w klasyfikacji. Znacząca strata do liderów

Zaledwie 16 punktów wywalczyli polscy skoczkowie w niedzielnym konkursie w Niżnym Tagile. Oznaczało to spadek w klasyfikacji Pucharu Narodów i powiększenie straty do rywali.

Mateusz Kozanecki
Piotr Żyła Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Ponownie awans do drugiej serii konkursowej uzyskało dwóch reprezentantów Polski. Tym razem w gronie trzydziestu najlepszych skoczków znaleźli się Piotr Żyła i Andrzej Stękała.

Nie popisali się jednak i zajęli dalsze lokaty. Mistrz świata z Oberstdorfu został sklasyfikowany na 16. pozycji, natomiast Stękała był 30.

Dało to Polakom łącznie 16 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów. Tym samym dorobek Biało-Czerwonych po dwóch konkursach wynosi zaledwie 81 "oczek". Podopieczni Michala Doleżala zaliczyli spadek o jedną pozycję w klasyfikacji - zostali wyprzedzeni przez Austriaków.

Liderami są Niemcy, z dorobkiem 342 punktów. Podium uzupełniają Norwegowie i Japończycy.

Kolejną okazję do poprawienia swojego dorobku punktowego Polacy będą mieli już w najbliższy weekend. W dniach 27-28 listopada odbędą się dwa konkursy indywidualne w fińskiej Ruce.