Kamil Stoch zabrał głos po treningach. Jest się z czego cieszyć

Podczas pierwszego treningu w Zhangjiakou wyrównał rekord skoczni, a jego słowa w wywiadzie z TVP Sport potwierdzają, że dobrze czuje się na tym obiekcie. Kamil Stoch przekazał też informacje, które ucieszą kibiców.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Kamil Stoch podzielił się dobrymi informacjami odnośnie jego nogi. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu lider kadry doznał mocnego skręcenia stawu z uszkodzeniem torebki stawowej i naderwaniem więzadeł. - Dobrze, wszystko w porządku. Nie ma żadnych dolegliwości - powiedział w wywiadzie z TVP Sport.

Potwierdził to także swoimi wynikami podczas treningów. Szczególnie pierwszą próbą, którą wyrównał rekord skoczni normalnej w Zhangjiakou (HS 106). Wtedy o 1,7 pkt wyprzedził go tylko Manuel Fettner.

Trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu skakanie na tym obiekcie sprawiało dużą przyjemność. - Skoki super, obiekt jest przepiękny. Prezentuje się znakomicie. Przyjemny to był trening i zapoznanie ze skocznią. Z technicznego punktu widzenia też już wszystko super - powiedział Kamil Stoch.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo na lotnisku. "Zaniemówiłem"

Opinia lidera kadry na temat nowo poznanej skoczni mogła naprawdę zaskoczyć. - Jest dosyć łatwa i przez to też sprawia dużą trudność - ocenił.

Konkurs na skoczni normalnej w Zhangjiakou odbędzie się już w niedzielę (6 lutego). Początek pierwszej serii jest zaplanowany na godz. 12:00.

Zobacz też:
Sensacja na skoczni. Takiego finału nikt się nie spodziewał
Adam Małysz: Nikt nie będzie robić z siebie pajaca

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×