Jest decyzja w sprawie rosyjskiego skoczka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ulrik Pedersen/NurPhoto / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
Getty Images / Ulrik Pedersen/NurPhoto / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
zdjęcie autora artykułu

Jewgienij Klimow wzbudził wielkie kontrowersje, prezentując podczas sobotnich zawodów w Lahti rosyjską flagę na rękawiczce. Międzynarodowa Federacja Narciarska zbadała sprawę. Jest decyzja w sprawie zawodnika.

W sobotę, po swoim skoku w trakcie sobotniego konkursu drużynowego Pucharu Świata w Lahti, Jewgienij Klimow pokazał rękawiczkę z rosyjską flagą narodową. W obliczu wojny na Ukrainie ten gest oburzył fanów.

Dyrektor Pucharu Świata, Sandro Pertile, w rozmowie ze sport.pl przyznał, że będzie wyjaśniał sprawę w Klimowem i jego trenerem. W niedzielne popołudnie, tuż przed kwalifikacjami do kolejnego konkursu, poznaliśmy decyzję w sprawie Klimowa.

Rosyjski zawodnik w żaden sposób nie zostanie ukarany. Będzie mógł przystąpić do niedzielnych zmagań. FIS nakazał jednak, aby zmienił rękawiczki i nie prezentował na nich rosyjskiej flagi.

- Kilka minut temu rozmawiałem z głównym trenerem rosyjskiej kadry. Trener nie wiedział, co się stało. Widziałem rękawiczkę. Flaga była jej częścią. Skoczek nie będzie już nosić tych rękawiczek, więc sprawa została rozwiązana - przyznał dyrektor Pucharu Świata, cytowany przez is.fi.

- Te rękawiczki nosił już wcześniej w trakcie sezonu. Nie sądzę, żeby była w tym jakaś dwuznaczność - dodał.

Konkurs indywidualny w Lahti rozpocznie się o godzinie 16:00.

Czytaj także: - Trzecia odsłona rywalizacji w Lahti. Murowany faworytRosjanie bagatelizują gest Klimowa. "Robią z muchy słonia"

ZOBACZ WIDEO: Sporty zimowe nie są domeną Polaków? "Często nie mamy warunków, żeby trenować"

Źródło artykułu: