Wielki dzień Polaków na MŚ. Kwiatkowski zdradził przepis na złoto

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Oskar Kwiatkowski
Getty Images / Jurij Kodrun / Na zdjęciu: Oskar Kwiatkowski
zdjęcie autora artykułu

Wspaniały wynik Polaków na mistrzostwach świata w snowboardzie. Oskar Kwiatkowski zdobył złoty medal w slalomie gigancie równoległym, z kolei Aleksandra Król wywalczyła brąz. Zwycięzca zabrał już głos po zawodach.

W tym artykule dowiesz się o:

Już świetne kwalifikacje w slalomie równoległym w snowboardzie na MŚ w narciarstwie dowolnym rozbudziły apetyty wśród polskich kibiców. Oskar Kwiatkowski, lider Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym, zajął drugie miejsce, a Aleksandra Król była piąta z niewielką stratą do podium.

Polka w ostatecznym przejeździe pokonała Lucię Dalmasso. Rywalka popełniła błąd już na górze i niemal wypadła. Król także miała spore problemy, ale zachowała więcej zimnej krwi.

Finał panów był z kolei bardzo pasjonujący. Oskar Kwiatkowski i Dario Caviezel wymieniali się prowadzeniem i do samego końca byli w grze o złoto. Ostatecznie to jednak Polak okazał się lepszy o 0,26s i zdobył historyczny tytuł mistrza świata.

ZOBACZ WIDEO: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę

- To wspaniałe uczucie. Nie mogę w to jeszcze uwierzyć. Te zawody były naprawdę ciężkie. Myślałem: uspokój się, utrzymaj się na desce i jedź najszybciej jak potrafisz. Starałem się być po prostu spokojnym - powiedział Kwiatkowski przed kamerami Eurosportu.

Polak zdradził, że oglądał wcześniejsze przejazdy Aleksandry Król. To była dla niego dodatkowa motywacja.

- Tak, sprawdzałem oglądałem każdy przejazd Oli, byłem niezwykle motywowany, bo przechodziła coraz wyżej. Jestem szczęśliwy, że oboje możemy być na podium. To coś niesamowitego - zaznaczył.

To nie koniec występów Polaków na MŚ. We wtorek 21 lutego wystartują w slalomie, a dzień później odbędzie się rywalizacja mikstów. Polacy będą jednymi z kandydatów do medalu.

Sprawdź także: Puchar Narodów: Niemcy odrabiają straty Miejsce Żyły zagrożone. Zobacz klasyfikację Pucharu Świata

Źródło artykułu: WP SportoweFakty