Dostał się do Sejmu i w parę lat spłacił trzy kredyty hipoteczne

Niegdyś świetny siatkarz, a dzisiaj polityk. Paweł Papke prężnie działa w Sejmie w Koalicji Obywatelskiej. Jest w kilku komisjach oraz zespołach parlamentarnych.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Paweł Papke WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Paweł Papke
Do jesiennych wyborów Paweł Papke ponownie wystartuje z list Koalicji Obywatelskiej. Na sejmowych stronach można podejrzeć oświadczenia majątkowe byłego reprezentanta Polski w siatkówce.

Wynika z nich, że gdy w 2019 roku po raz pierwszy w tej kadencji Sejmu składał oświadczenie, miał na głowie trzy kredyty hipoteczne. Łącznie do spłaty pozostawało wówczas około 370 tys. zł. W najnowszym oświadczeniu - z kwietnia tego roku - wynika, że nie ma już żadnych zobowiązań finansowych (powyżej 10 tys. zł).

W jego posiadaniu (wraz z małżonką) jest dom o powierzchni 423 m2 (1,4 mln zł wartości), mieszkanie o powierzchni 130 m2 (900 tys. zł wartości) i działka budowlana o wartości 350 tys. zł.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #7. Nikola Horowska ozłocona. "Przeżywałam w tym roku trudne chwile"

Z zeznania podatkowego wynika, że w przeciągu roku na jego konto trafiło 150 tys. zł z tytułu uposażenia poselskiego, 45,6 tys. zł z tytułu diet parlamentarnych, 96 tys. zł z tytułu umowy zlecenie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz 33 tys. zł z tytułu wynajmu mieszkania (rozliczanie ze współmałżonkiem).

Ze statystyk wynika, że Papke praktycznie nie zdarza się opuszczać głosowań (brał udział w ponad 98 proc. głosowań). Jest wiceprzewodniczącym w Parlamentarnym Zespole ds. Piłki Siatkowej. Przynależy również do: Parlamentarnego Zespołu ds. Sportu Kobiet, Parlamentarnego Zespołu ds. Współpracy z Samorządami Gmin, Powiatów i Województw oraz Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego. Był bądź nadal jest w czterech komisjach i podkomisjach.

Jako siatkarz przez siedem lat bronił barw reprezentacji Polski, a także grał w takich klubach jak: Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, AZS Olsztyn oraz Resovia Rzeszów.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×