Rodzice Grosickiego mieli prawo się wściec. Probierz naprawdę to zrobił

Kamil Grosicki w rozmowie z meczyki.pl przytoczył anegdotę z przeszłości z udziałem Michała Probierza. Omawiane wydarzenie z pewnością nie było miłe dla rodziców piłkarza. O co dokładnie chodzi?

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Kamil Grosicki WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Michał Probierz i Kamil Grosicki współpracowali już ze sobą w przeszłości. Tak było w sezonie 2008/2009, w którym obaj panowie spotkali się w Jagiellonii Białystok.

Losy drużyny układały się w ten sposób, że ekipa lepiej spisywała się w meczach domowych. Zdecydowanie gorzej Jagielloni szło na wyjazdach.

Z tego też powodu ówczesny trener klubu z Białegostoku Michał Probierz zwrócił się z  prośbą do rodziców Kamila Grosickiego o to, by ci wybrali się na wyjazdowy mecz do Wodzisławia Śląskiego. Dlaczego?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznaliśmy bramkę roku?! Fenomenalny gol piłkarki

Chodziło bowiem o to, że gdy najbliżsi Grosickiego pojawiali się na trybunach, Jagiellona odnosiła zwycięstwa. Byli oni swego rodzaju talizmanem, który przynosił szczęście zespołowi. Zgodnie z prośbą Probierza, rodzice piłkarza pojechali na mecz do Wodzisławia Śląskiego.

Wtedy jednak wydarzyło się coś, czego z pewnością się nie spodziewali. W rozmowie z meczyki.pl opowiedział o tym sam Kamil Grosicki.

- Rodzice wsiedli w auto, przyjechali, a trener… posadził mnie na ławce - zdradził obecny 35-latek. Tym samym najbliżsi Grosickiego pokonali drogę ze Szczecina (tam mieszkali) do Wodzisławia Śląskiego (prawie 600 km w jedną stronę) po to, by nie obejrzeć swojego syna w akcji.

Pomocnik sytuację tę z pewnością wspomina z uśmiechem na twarzy. Jego myśli obecnie skupią się jednak na czymś innym. Już w piątek 17 listopada reprezentacja Polski zmierzy się z Czechami w eliminacjach do Euro 2024. Z kolei cztery dni później Biało-Czerwoni towarzysko zagrają z Łotwą.

Zobacz także:
Włamali się do siedziby reprezentacji
Odebrał telefon od Probierza

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×