Skandal w Stanach Zjednoczonych. Donald Trump naruszył prawa autorskie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Reuters / Kevin Lamarque / Na zdjęciu: Donald Trump
Reuters / Kevin Lamarque / Na zdjęciu: Donald Trump
zdjęcie autora artykułu

Prezydent USA Donald Trump zaliczył poważną wpadkę podczas walki o reelekcję. W kampanii Amerykanina użyto nagrania z efektownej akcji, która wydarzyła się w NFL. W to wszystko wmieszano jeszcze koronawirusa. Przeróbka została ostatecznie usunięta.

Trudno uwierzyć w tę historię, ale coś takiego rzeczywiście miało miejsce. Zacznijmy od tego, że podczas niedzielnego meczu San Francisco 49ers - Philadelphia Eagles Brandon Aiyuk popisał się wyśmienitą akcją. Przeskoczył nad obrońcą Philadelphii, a następnie pognał po przełożenie.

Nagranie tego wyczynu cieszy się ogromną popularnością. Skorzystać na tym chciały osoby prowadzące kampanię prezydencką Donalda Trumpa. "Podebrano" wideo, a następnie odpowiednio je przerobiono.

Na postać Aiyuka wklejono głowę Trumpa. Wspomnianego obrońcę utożsamiono natomiast z... koronawirusem. Po tych "przeróbkach" bohaterem akcji został Donald Trump. Można było zobaczyć, jak przeskakuje nad COVID-19. To metaforyczne pokazanie zwycięstwa prezydenta USA nad koronawirusem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: oświadczyny na mistrzostwach Polski. Powiedziała "tak"!

We wtorek to wideo zniknęło z Twittera. W miejsce przerobionego nagrania pojawił się natomiast komunikat: "Te media zostały usunięte ze względu na naruszenie praw autorskich".

Jak zauważa "The Guardian", film pokazywał jeszcze krótki klip pochodzący z ITV News. Nie jest jasne, kto zażądał usunięcia przeróbki - albo było to ITV News, albo NFL. Przy tej okazji prasa przypomina, że rozgrywki footballu amerykańskiego były niejednokrotnie krytykowane przez Trumpa.

Czytaj także: > Polska - Finlandia. Pełen relaks przy kawie. Humory dopisują

> Cristiano Ronaldo ma kłopoty. Portugalski piłkarz stanie przed sądem 

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)