Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Fame MMA 8. Kto jest kim? Marcin Najman - kolejne pożegnanie

Raczej nie ma zbyt wielu osób, które dziś nie kojarzyłyby Marcina Najmana. W sobotę po raz czwarty wejdzie do oktagonu Fame MMA. Jak wstępnie zapowiadał, po raz ostatni. Warto jednak dodać, że w tego typu zapowiedziach jest wyjątkowo doświadczony.
Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Marcin Najman Materiały prasowe / YouTube/FameMMA / Na zdjęciu: Marcin Najman

Najman to absolutny weteran, najpierw ringów bokserskich, a następnie aren MMA. To on, wraz z Mariuszem Pudzianowskim, uznawani są za pionierów polskiego MMA. Ich walka z 2009 roku w ramach gali KSW 12 zapoczątkowała w Polsce boom na tę dyscyplinę. 

Wówczas lepszy okazał się Pudzianowski, który w 43 sekundy zdemolował swojego rywala. - Kłopoty, kłopoty Najmana! - wykrzyczane wówczas do mikrofonu przez komentującego to starcie Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego na stałe wpisały się w historię dyscypliny. 

To był jednak dopiero początek "kłopotów Najmana" w MMA. Urodzony w Częstochowie zawodnik raz za razem przegrywał głośne walki w kompromitującym stylu. Saleta, Burneika, "Trybson", Piechowiak - wpadek nie brakowało. Oczywiście, należy oddać, że Najmanowi zdarzało się także w MMA wygrywać. Pokonał Michala Dobiasa, Piotra "Bonusa BGC" Witczaka oraz Dariusza "Lwa" Kazimierczuka. Delikatnie mówiąc, nie byli to jednak rywale z najwyższej półki.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz bonusy po gali KSW 56

Teraz naprzeciw niego stanie Kasjusz "Don Kasjo" Życiński. Dla Najmana będzie to niejako powrót do przeszłości, gdyż walka, w przeciwieństwie do wszystkich dotychczasowych starć "El Testosterona" w organizacji Fame, toczyć się będzie nie w MMA, a w boksie (aczkolwiek w małych rękawicach). 

Jak zapowiedział sam Najman, będzie to jego ostatnia walka w karierze. I tu się zaczynają schody. Można bowiem odnieść wrażenie swoistego deja vu.

Wrzesień 2010. Rozmowa po przegranej walce z Przemysławem Saletą na KSW 14, Dziennikarz: - Marcin, powiedziałeś, że jeżeli przegrasz, to skończysz karierę co teraz? Marcin Najman: - Nie czuję się przegranym.

Kwiecień 2012. Konferencja przed przegraną walką z Robertem Burneiką na MMA Attack 2. Odpowiedź na pytanie, czy oficjalnie potwierdza, że w razie porażki to koniec kariery. Marcin Najman: - To oczywiste, tu nie ma co potwierdzać, jeżeli bym przegrał, to oczywiście pakuję zabawki.

Czerwiec 2019 roku. Przegrana walka z Pawłem "Trybsonem" Trybałą na gali FFF. Marcin Najman: - Nie udało się. Wieku się nie oszuka. Była to moja ostatnia walka w karierze.

Marzec 2020. Przegrana z Piotrem "Bestią" Piechowiakiem na Fame MMA 6. Marcin Najman: - Na dziś nie wiem czy jeszcze wrócę na walkę pożegnalną, czy to był mój ostatni pojedynek. Myślę, że w ciągu tygodnia podejmę ostateczną decyzję. Jeżeli na tak, to tylko z tym zarozumialcem "Don Kasjo".

To tylko część wypowiedzi dotyczących końca kariery Marcina Najmana. Po raz pierwszy o takim rozwiązaniu wspominał bowiem... w 2003 roku! Trzeba jednak oddać, że warunkiem była także kolejna przegrana, a akurat wówczas Najman swoją kolejną walkę wygrał. 

Co także warte podkreślania, po przytoczonej wcześniej walce z "Bestią", odbyła się jeszcze jedna, dodatkowa "pożegnalna" walka z Dariuszem "Lwem" Kazimierczukiem. Nie ma zatem co się specjalnie nastawiać, że najbliższy "koniec kariery" Marcina Najmana, będzie tym definitywnym. Choć początkowo 41-latek był zdeterminowany do takiego rozwiązania, aktualnie wyraźnie łagodzi swój pogląd. Widać to było chociażby w wywiadzie udzielonym Mateuszowi Kaniowskiemu. 

Mateusz Kaniowski: - Czy to jest ostatnia walka w karierze Marcina Najmana?
Marcin Najman: - Chciałbym.
- To jest wymijająca odpowiedź.
- No chciałbym, żeby to była ostatnia walka.
- Przecież to Ty jesteś decydentem swojego losu.
- Jak chcesz Boga rozśmieszyć, to opowiedz mu o swoich planach.

Niewykluczone zatem, że z Marcinem Najmanem ktoś tam u góry będzie miał jeszcze nieco powodów do śmiechu.

Marcin Najman

Wzrost: 182cm
Waga: 110kg
Rekord w Fame MMA: 2-1 (wygrana z Piotrem "Bonusem BGC" Witczakiem oraz Dariuszem "Lwem" Kazimierczukiem, a także przegrana z Piotrem "Bestią" Piechowiakiem)

Kasjusz "Don Kasjo" Życiński

Wzrost: 189cm
Waga: 89kg
Rekord w Fame MMA: 3-0 (wygrane z Adrianem "Polakiem" Polańskim, Dawidem "Ambro" Ambroziakiem i Maciejem Ratajem)

Gala Fame MMA 8 odbędzie się w sobotę, 21 listopada, w łódzkim Hotelu Hilton. Dojdzie tam do dziesięciu pojedynków. W karcie walk znaleźli się między innymi Kacper Błoński, Marcin Dubiel, Marcin Najman i Kasjusz Życiński. Wydarzenie transmitowane będzie w systemie PPV. Początek o 19:30.

Pozostałe sylwetki zawodników Fame MMA 8:

Maciej "Szewcu" Szewczyk >>>
Gamou Fall >>>

Piotr Pająk >>>
Alan Kwieciński >>>

Patryk "Mortalcio" Baran >>>
Mariusz "Hejter" Słoński >>>

Zusje >>>
Dagmara Szewczyk >>>

Piotr "Szeli" Szeliga >>>
Piotr "Bestia" Piechowiak >>>

Paweł "Tybori" Tyburski >>>
Gabriel "Arab" Al-Sulwi >>>

Amadeusz "Ferrari" Roślik >>>
Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka >>>

Michał "Sobota" Sobolewski >>>
Filip "Filipek" Marcinek >>>

Marcin Najman >>>
Kasjusz "Don Kasjo" Życiński >>>

Kacper "Blonsky" Błoński >>>
Marcin Dubiel >>>

Kto zwycięży?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×