Fame MMA 8. Kto jest kim? Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka - nie "fame", a charakter

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Fame MMA / Na zdjęciu: Maksymilian 'Wiewiór' Wiewiórka
YouTube / Fame MMA / Na zdjęciu: Maksymilian 'Wiewiór' Wiewiórka
zdjęcie autora artykułu

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka wyłamuje się ze schematu Fame MMA. 21-latek nie był nikim znanym, gdy wkraczał w szeregi organizacji. Podjął się jednak wyzwania, na które mało kto by się zdecydował.

W tym artykule dowiesz się o:

- Było już tak, że daliśmy szansę osobie nieznanej żadnemu gronu odbiorców, mianowicie był to "Wiewiór" - powiedział Michał "Boxdel" Baron, jeden z właścicieli Fame MMA, na drugiej konferencji prasowej przed Fame MMA 8.

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka to faktycznie jedyna osoba w zestawieniu, która swoją popularność zawdzięcza w pełni Fame MMA.

- Występ na Fame MMA bardzo wpłynął na moją karierę. Przede wszystkim, tak jak wcześniej wspomniałem - stałem się dość znaną osobą. Jestem rozpoznawalny, zdarza się, że na ulicy podchodzą do mnie ludzie i robią zdjęcia. W dodatku na Instagramie bardzo zwiększyła się ilość obserwujących mnie osób - mówił sam zawodnik, po swojej pierwszej walce w rozmowie z portalem sporteuro.pl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Tyson Fury trenował na worku i nagle... Zobacz, co tam się wydarzyło!

Nie jest jednak tak, że Wiewiórce spadła gwiazdka z nieba. By dostać się do organizacji, musiał on w pierwszej walce podjąć się wyzwania, na które raczej mało kto by się zdecydował. Jeżeli bowiem nie wnosisz widowni w ramach wcześniej wypracowanej rozpoznawalności, musisz zrobić coś, co tych kibiców przyciągnie.

W ten oto sposób, w swojej pierwszej walce, ważący 73kg, 19-letni wówczas "Wiewiór", podjął się starcia z ponad 40 kilogramów cięższym strongmanem - Michałem Handke. I choć Wiewiórka przegrał swoje starcie, to pokazał olbrzymi charakter i zaskarbił sobie serca publiczności, zapewniając sobie angaż w kolejnych galach.

Zanim w ogóle Wiewiórka trafił do Fame MMA, trenował już kilka lat sporty walki. Odnosił nawet sukcesy w regionalnych zawodach Dolnego Śląska. Dziś natomiast, zamiast walczyć dla garstki kibiców z regionu, bije się na oczach setek tysięcy fanów. Jego profil na Instagramie obserwuje już dziś 80 tysięcy osób. Jest to wynik o tyle imponujący, że zbudowany wyłącznie na bazie Fame MMA.  Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka  Wzrost: 177cm Waga: 83kg Rekord w Fame MMA: 2-1 (porażka z Michałem Handke oraz dwie wygrane z Kamilem Hassanem)

Amadeusz "Ferrari" Roślik 

Wzrost: 178cm Waga: 81kg Rekord w Fame MMA: 1-3 (wygrana z Sylwestrem "Bystrzakiem" Tkoczem, porażka z Dawidem Malczyńskim oraz dwukrotnie z Adrianem "Polakiem" Polańskim)

Gala Fame MMA 8 odbędzie się w sobotę, 21 listopada, w łódzkim Hotelu Hilton. Dojdzie tam do dziesięciu pojedynków. W karcie walk znaleźli się między innymi Kacper Błoński, Marcin Dubiel, Marcin Najman i Kasjusz Życiński. Wydarzenie transmitowane będzie w systemie PPV. Początek o 19:30.

Pozostałe sylwetki zawodników Fame MMA 8:

Maciej "Szewcu" Szewczyk >>> Gamou Fall >>>

Piotr Pająk >>> Alan Kwieciński >>>

Patryk "Mortalcio" Baran >>> Mariusz "Hejter" Słoński >>>

Zusje >>> Dagmara Szewczyk >>>

Piotr "Szeli" Szeliga >>> Piotr "Bestia" Piechowiak >>>

Paweł "Tybori" Tyburski >>> Gabriel "Arab" Al-Sulwi >>>

Amadeusz "Ferrari" Roślik >>> Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka >>>

Michał "Sobota" Sobolewski >>> Filip "Filipek" Marcinek >>>

Marcin Najman >>> Kasjusz "Don Kasjo" Życiński >>> Kacper "Blonsky" Błoński >>> Marcin Dubiel >>>

Źródło artykułu: