KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Fame MMA 8. Kto jest kim? Gabriel "Arab" Al-Sulwi - raper obyty w walkach celebrytów

Gabriel "Arab" Al-Sulwi zadebiutuje w sobotę na gali Fame MMA. Dla popularnego rapera nie będzie to jednak pierwsza walka z innymi celebrytami. Na koncie ma już dwa wygrane pojedynki.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Gabriel 'Arab' Al-Sulwi YouTube / FAME MMA / Na zdjęciu: Gabriel 'Arab' Al-Sulwi
14 października 2017 - na gali FEN 19 Gabriel "Arab" Al-Sulwi w drugiej rundzie pokonuje w formule MMA Bartłomieja "Ruby'ego" Brzezińskiego. 16 marca 2019 - "Arab" ponownie pojawia się na gali FEN. Tym razem w formule bokserskiej rozbija Macieja "Wujka Samo Zło" Gnatowskiego.

Tym razem jednak na Al-Sulwiego czeka dużo trudniejsze wyzwanie - Paweł "Tybori" Tyburski, który na poprzedniej gali, po fantastycznej walce, pokonał Arkadiusza Tańculę. Bukmacherzy, pomimo doświadczenia "Araba", faworyta upatrują w tym drugim.

Jak to się jednak stało, że "Arab" zdobył taką popularność? Swój debiut zaliczył w 2013 roku, w programie "Żywy Rap". Choć wówczas nie udało mu się go wygrać, to przekonał do siebie wielu fanów. Z czasem jego popularność zaczęła rosnąć, a dziś jego kanał youtube subskrybuje ponad 280 tysięcy osób. Jego rekordowe utwory mają po kilka milionów wyświetleń (m.in. "Upadłem", "Momenty" czy "Leśna Piosenka").

Al-Sulwi miał też w życiu sporo trudnych chwil. W zeszłym roku na Instagramie wyznał, że w dzieciństwie on oraz jego bracia byli katowani przez matkę. W trakcie kariery natomiast w pewnym momencie popadł w uzależnienie od narkotyków, co doprowadziło go nawet do chwilowej bezdomności. Jak sam przyznaje, uratował go sport, dzięki któremu obrócił swoje życie o 180 stopni.

Gabriel "Arab" Al-Sulwi

Wzrost: 181cm
Waga: 95kg
Rekord w Fame MMA: Debiut

Paweł "Tybori" Tyburski:

Wzrost: 193cm
Waga: 93kg
Rekord w Fame MMA: 1-0 (wygrana z Arkadiuszem Tańculą, Tyburski wygrał także wspólnie z bratem walkę 2vs2 z braćmi Kluk)

Gala Fame MMA 8 odbędzie się w sobotę, 21 listopada, w łódzkim Hotelu Hilton. Dojdzie tam do dziesięciu pojedynków. W karcie walk znaleźli się między innymi Kacper Błoński, Marcin Dubiel, Marcin Najman i Kasjusz Życiński. Wydarzenie transmitowane będzie w systemie PPV. Początek o 19:30.

Pozostałe sylwetki zawodników Fame MMA 8:

Maciej "Szewcu" Szewczyk >>>
Gamou Fall >>>

Piotr Pająk >>>
Alan Kwieciński >>>

Patryk "Mortalcio" Baran >>>
Mariusz "Hejter" Słoński >>>

Zusje >>>
Dagmara Szewczyk >>>

Piotr "Szeli" Szeliga >>>
Piotr "Bestia" Piechowiak >>>

Paweł "Tybori" Tyburski >>>
Gabriel "Arab" Al-Sulwi >>>

Amadeusz "Ferrari" Roślik >>>
Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka >>>

Michał "Sobota" Sobolewski >>>
Filip "Filipek" Marcinek >>>

Marcin Najman >>>
Kasjusz "Don Kasjo" Życiński >>>

Kacper "Blonsky" Błoński >>>
Marcin Dubiel >>>

Kto zwycięży?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×