Spięcia na ważeniu Fame MMA! Co tam się stało?!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / arkadiusz_tancula / Na zdjęciu: Arkadiusz Tańcula
Instagram / arkadiusz_tancula / Na zdjęciu: Arkadiusz Tańcula
zdjęcie autora artykułu

Pojedynek Jacka Murańskiego z Arkadiuszem Tańculą będzie główną walką Fame MMA 12 w Ergo Arenie. Podczas ważenia było gorąco też między Kasjuszem Życińskim a jego rywalami - Michałem "Boxdelem" Baronem i Marcinem Wrzoskiem.

Prawdziwym hitem jest starcie Jacka Murańskiego z Arkadiuszem Tańculą. "Muran", który zastąpił w walce swojego syna Mateusza, i "Aroy" zmierzą się w tzw. klatce rzymskiej o wymiarach 9x9 m. Pojedynek zakontraktowano na pięć rund po dwie minuty każda, na zasadach MMA z dozwolonymi uderzeniami łokciami.

Zważony został też Mateusz Murański. Chciał on udowodnić, że zrobiłby wagę na galę - tj. zmieściłby się w limicie 93 kilograma z tolerancją 500 gramów. Słowa dotrzymał, bo wniósł 93,8 kg, jednak nie mógł zdjąć kołnierza oraz bielizny, co oznacza że jego masa ciała nie przekroczyłaby limitu. - Mam nadzieję, że tata go jutro zmiażdży! - zapowiedział.

Dwa szalone pojedynki stoczy Kasjusz Życiński. "Don Kasjo", na zasadach boksu, najpierw skonfrontuje się z gwiazdą KSW, Marcinem Wrzoskiem, a następnie ze współwłaścicielem Fame MMA, Michałem "Boxdelem" Baronem.

Życiński sprowokował Wrzoska słowami, że "Boxdel" ma lepszą stójkę od niego. Zawodnicy wymienili się mocnymi słowami. Po reakcjach fanów w małej hali Ergo Areny można ocenić, że słowną rywalizację wygrał "Don Kasjo".

- Pie***ę tego knura. Zakończę erę patostreamów w Fame MMA - zapowiedział były mistrz KSW.

ZOBACZ WIDEO: Brutalny nokaut w Moskwie. Pierwszy cios widać dopiero na powtórce

Póżniej naprzeciw Życińskiego stanął Baron. Doszło do sprzeczki między infleuncerem a współwłaścicielem organizacji. - Dostaniesz na łeb. Roz****ę cię tak jak wrzodka (przyp. red. Życiński nazywa tak Marcina Wrzoska). - zapowiedział "Boxdel", który odpowiedział mu mocnymi słowami. Były uderzenia i kopnięcia!

Wagę zrobili mistrz wagi lekkiej, Adrian Polański, oraz pretendent, Maksymilian Wiewiórka. "Polak" i "Wiewiór" byli bardzo pewni siebie podczas ceremonii ważenia. - Ja z każdą walką notuję progres. Tak będzie też tym razem - przyznał czempion, który kreuje się na drugiego Conora McGregora.

Emocjonująco zapowiada się walka gigantów - Krzysztofa Radzikowskiego i Piotra Piechowiaka. "Radzik" będzie cięższy o 7,3 kg. - "Bestia" miał być lżejszy - przyznał po ważeniu. - Takiego cardio nie miałem nigdy - odpowiedział mu konkurent!

Wyniki ważenia:

MMA w klatce rzymskiej: Jacek "Muran" Murański vs Arkadiusz "Aroy" Tańcula

Boks: Kasjusz "Don Kasjo" Życiński vs Michał "Boxdel" Baron Boks: Kasjusz "Don Kasjo" Życiński (87,3 kg) vs Marcin "Polish Zombie" Wrzosek (80,6 kg)

Mateusz "Fit Lovers" Janusz vs Kacper "Blonsky" Błoński

Pojedynek o pas wagi lekkiej Adrian "Polak" Polański vs Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka

Kamila "Zusje" Smogulecka vs Marta "Martirenti" Rentel Krzysztof "Radzik" Radzikowski vs Piotr "Bestia" Piechowiak Krystian "Krycha" Wilczak (74 kg) vs Maciej "Szewcu" Szewczyk Patryk "Ryba" Karaś vs Kornel "Koro" Regel (64 kg)  Kamila "Kamiszka" Wybrańczyk (59,7 kg) vs Anna "Anna IFBB Pro" Andrzejewska

Finał turnieju "Road to Armia" MMA semi-pro: Adrian Wieliczko (67,3 kg) vs Jakub "Dragon" Kaczmarski (67,2 kg)

Gala Fame MMA 12 odbędzie się 20 listopada w trójmiejskiej Ergo Arenie. Impreza transmitowana będzie w PPV.

Zobacz także: -> Spięcie przed Fame MMA. Dziewczyna Szpilki nie oszczędzała rywalki -> Ojciec zamiast syna! Sensacyjna roszada w Fame MMA -> Najman zdjął koszulkę i pochwalił się nowym cackiem. "Ale z pana gangster"

Źródło artykułu: