Co za kwota! Tyle miała kosztować najdroższa gala Fame MMA

Gale Fame MMA kojarzą się z niesamowitą jakością organizacyjną, kontrowersyjnymi walkami influencerów oraz setkami tysięcy sprzedanych PPV. Jak się okazuje, koszty również są ogromne. Jeden z włodarzy zdradził ile kosztowało najdroższe wydarzenie.

Artur Babicz
Artur Babicz
Fame MMA Materiały prasowe / Fame MMA / Na zdjęciu: Fame MMA
Rzecznik Fame MMA, Michał Jurczyga, niedawno zdradził, że podczas ostatniej gali Fame: Reborn sprzedano ponad 400 tys. licencji PPV. To wynik ogromny, nawet jak na polskie warunki, i nieosiągalny dla typowych wydarzeń sportowych. Więcej na ten temat TUTAJ.

Co jest głównym czynnikiem sukcesu? Można byłoby wymieniać wiele aspektów. Zatrudnianie topowych influencerów na różnych platformach, zadbanie o media społecznościowe, wysoki poziom organizacyjny oraz ogrom wydarzeń promocyjnych - to na pewno jedne z tych części składowych, które przyczyniają się do końcowego sukcesu.

Jednak trzeba pamiętać, że liczba sprzedanych PPV to nie jest jednoznaczna z zyskiem dla federacji. Są również koszty, a jak się okazuje, te są ogromne. Podczas transmisji z gali Bita Śmietanka 2 na oficjalnym kanale Marcina 'Xayoo' Majkuta, Michał "Boxdel" Baron zdradził, że najdroższa gala w dotychczasowej historii kosztowała ponad 14 mln złotych.

ZOBACZ WIDEO: Poruszające słowa mistrza KSW. Musiał wybrać: ogrzać dom, czy kupić jedzenie

Tę kwotę warto mieć na uwadze zbliżając się do gali Fame 20, którą zaplanowano na 10 lutego. Włodarze największej federacji freak fightowej w Europie już zapowiedzieli, że prawdopodobnie będzie to najbardziej imponujące wydarzenie w historii. Ma ono podkreślić rozwój freak fightów w Polsce, z jeszcze większymi nazwiskami i spektakularnymi walkami na karcie.

Zobacz także: Freak fighty wracają do korzeni
Zobacz także: Jake Paul wkracza na pięściarskie salony

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy oglądasz gale organizowane przez Fame MMA?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×