Kliczko zwrócił się do Masternaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Witalij Kliczko (Instagram/mateusz_masternak), w kółku: Mateusz Masternak (Getty Images/Zac Goodwin)
Materiały prasowe / Witalij Kliczko (Instagram/mateusz_masternak), w kółku: Mateusz Masternak (Getty Images/Zac Goodwin)
zdjęcie autora artykułu

Takie słowa mogą dodać otuchy i motywacji do walki! Do Mateusza Masternaka, który przez kontuzję nie był w stanie kontynuować pojedynku o pas mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej zwrócił się w specjalnym wideo Witalij Kliczko.

W tym artykule dowiesz się o:

Mateusz Masternak 10 grudnia 2023 roku, po raz pierwszy w ciągu swojej siedemnastoletniej kariery, stanął do walki o tytuł mistrza świata federacji WBO wagi junior ciężkiej.

Pas zdobył ostatecznie jego rywal - Chris Billam-Smith. Polak radził sobie naprawdę świetnie, ale nie był w stanie kontynuować tego starcia przez kontuzję. Pojedynek został przerwany w ósmej rundzie.

36-letni bokser przeszedł później szczegółowe badania, które wykazały, że doszło do złamania dwóch żeber, a także zerwania mięśni międzyżebrowych.

ZOBACZ WIDEO: Padło pytanie o kasę. Szef KSW odpowiada wprost

Mateusz Masternak po walce z Billamem-Smithem odczuwał ogromny niedosyt i sportową złość.

- Wydaje mi się, że 2024 będzie ostatnim moim rokiem w zawodowym boksie. Próbuję dać sobie jeszcze szansę - zaskoczył w rozmowie z TVP Sport.

Polak otrzymał później od środowiska bokserskiego bardzo dużo wsparcia. Okazało się, że do sportowca odezwał się także Witalij Kliczko, który zwrócił się do niego w specjalnym nagraniu wideo.

Masternak opublikował filmik na Instagramie. Co powiedziała mu legenda boksu? - Mateusz, kolego, zmagasz się teraz z kontuzją. To duże rozczarowanie w twojej karierze, ale nigdy się nie poddawaj, walcz dalej i idź naprzód - rozpoczął Kliczko.

- Życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia. Wierzę, że w następnym roku będziesz odnosił sukcesy. Pozdrowienia z Kijowa. Bądź silny, zawsze musisz być zwycięzcą, dla siebie samego. Trzymaj się - kontynuował były mistrz świata wagi ciężkiej.

"Po takich życzeniach noworocznych mógłbym iść na salę już dziś! Ale muszę się uzbroić w cierpliwość" - napisał wyraźnie podbudowany Mateusz Masternak.

Wideo można zobaczyć poniżej:

Czytaj także: "10 milionów euro ". Michalczewski od razu podał kwotę "Chyba już po karierze". Eksperci bezlitośni po sensacyjnej porażce Wildera

Źródło artykułu: WP SportoweFakty