Pokazali wideo zza kulis. Tak Chalidow przeżywał porażkę

Mamedowi Chalidowowi trudno było pogodzić się z tym, w jakich okolicznościach przegrał z Tomaszem Adamkiem walkę wieczoru na XTB KSW Epic. Dobrze nastrój legendy polskich sportów walki oddaje film zza kulis MMAPLtv.

MK
Mamed Chalidow po walce z Tomaszem Adamkiem YouTube / Mamed Chalidow po walce z Tomaszem Adamkiem

Zakontraktowana na sześć rund walka wieczoru w PreZero Arenie Gliwice trwała tylko połowę dystansu. Przed IV rundą Mamed Chalidow zgłosił kontuzję lewej ręki i po konsultacji z narożnikiem podjął decyzję o rezygnacji z dalszej walki. Więcej TUTAJ.

43-latek przyznał potem, że gdyby walka była w formule MMA, to tak łatwo by się nie poddał. W bokserskim debiucie nie miał jednak szans na rywalizację: - Gdybyśmy walczyli w MMA, to bym walczył dalej. Szukałbym innych rozwiązań na zwycięstwo, oszczędzając rękę. W boksie to bez sensu. Uderzasz tylko ręką. Skoro ona jest kontuzjowana, to nie masz jak walczyć.

Mamed Chalidow załamany po walce z Tomaszem Adamkiem:

Gdy sędzia ringowy ogłaszał wynik, Czeczen czekał z wyraźnym grymasem bólu. Mimo to jako pierwszy dał znać widowni, i to kontuzjowaną dłonią, by oklaskiwała jego rywala. W rewanżu, Adamek uniósł rękę Chalidowa. Więcej TUTAJ.

W oktagonie wojownik jeszcze starał się utrzymać nerwy na wodzy, ale gdy schodził do szatni, z trudem powstrzymywał łzy. Chalidow był zdruzgotany porażką. Zwłaszcza w takich okolicznościach. Dobrze nastrój legendy polskich sportów walki oddaje film zza kulis MMAPLtv.

Chalidow mógł żałować tym bardziej, że chociaż był do jego pierwszy pięściarski pojedynek w karierze, po trzech rundach prowadził na punkty z Adamkiem. Wygrał pierwszą i trzecią rundę (10-9). Druga runda poszła na konto Adamka - w stosunku 10-8, bo legendzie KSW odjęto punkt za sprowadzenie rywala do parteru. Więcej TUTAJ.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×