Genesis. Bartosz Batra - Michał Królik. Wyrównane starcie doświadczonych wojowników

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Królik
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Królik
zdjęcie autora artykułu

W walce na gołe pięści podczas gali Genesis w Łodzi zmierzyli się utytułowani kickbokserzy - Bartosz Batra i Michał Królik. Przez decyzję, po wyrównanym starciu, triumfował "Matrix".

W tym artykule dowiesz się o:

34-letni Bartosz Batra jest świetnie znaną postacią w środowisku sportów walki w Polsce. Oprócz wielu sukcesów sportowych w kraju i za granicą, słynie z barwnych i jednocześnie kontrowersyjnych wypowiedzi.

Wywodzi się ze sportów uderzanych. Rywalizował w kickboxingu, boksie tajskim oraz taekwondo. W tych formułach był wielokrotnym mistrzem Polski. Sięgał również po złote krążki pucharu świata WAKO oraz otwartych mistrzostw świata K-1.

Z kolei Michał Królik jest amatorskim mistrzem świata WAKO oraz zawodowym mistrzem świata WAKO Pro. Z powodzeniem startował w kickboxingu. "Matrix" zanotował 40 wygranych pojedynków, z czego 12 zakończył przed czasem. W tej formule walki reprezentant Spartana Chorzów sięgał również po tytuły mistrza i międzynarodowego mistrza Polski.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): nie tylko Mamed, niesamowity nokaut KSW 55!

Pojedynek zakontraktowano w limicie do 65 kilogramów. Starcie wysoko umieszczono w karcie walk. Było to drugie najważniejsze starcie podczas debiutanckiej gali Genesis.

Potyczka rozpoczęła się od ataków z obu stron. Zawodnicy byli aktywni. Batra próbował uderzeń łokciami, ale Królik odpowiadał seriami. Starcie stało na wysokim, wyrównanym poziomie.

Drugą rundę nieźle rozpoczął Batra. Unikał ciosów "Matrixa". Wojownicy nie dali sobie ani chwili odpoczynku. 34-latek atakował, był aktywny, ale sam w tym czasie był częściej trafiany przez konkurenta. Trzecia, ostatnia odsłona, wyglądała podobnie.

Zwycięzcę wskazano po jednogłośnej decyzji sędziowskiej. Według arbitrów lepszy w starciu był Michał "Matrix" Królik.

W walce wieczoru gali w Łodzi Marcin Różalski zmierzy się z byłym mistrzem UFC w wadze ciężkiej, Joshem Barnettem. Transmisja dostępna jest w systemie pay per view. Koszt subskrypcji to 40 zł.

Zobacz także: -> Genesis. Gdzie oglądać walkę Marcina Różalskiego? Zobacz kartę walk (transmisja) -> Boks. MB Boxing Night 8. Kamil Łaszczyk w walce wieczoru. W wadze ciężkiej blisko 230 kg w ringu

Źródło artykułu: