Noc bez niespodzianek na parkietach WNBA

Zbliża się koniec sezonu zasadniczego i zespoły z aspiracjami do mistrzostwa ligi grają coraz lepiej. Minionej nocy na parkietach WNBA nie zanotowano żadnej niespodzianki, a swoje mecze dość pewnie wygrywały faworytki. Najciekawiej było w Seattle, gdzie Storm dopiero w drugiej połowie przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Krzysztof Kaczmarczyk

W Verizon Center w Washingtonie kolejnej porażki po przerwie doznały miejscowe Mystics. Tym razem lepsze okazała się ekipa Detroit Shock, którą do boju poprowadziła była zawodniczka Mystics Taj McWilliams-Franklin. Amerykańska środkowa, która sezon rozpoczęła w ekipie ze stolicy, wywalczyła dla swojego nowego teamu 21 punktów. To głównie jej i Deannie Nolan (17 punktów i 10 zbiórek) podopieczne Billa Laimbeera zawdzięczają wygraną w stolicy. O wszystkim zadecydowała dopiero kapitalna czwarta kwartą, którą Shock wygrały 26:11, a całe spotkanie 82:69.

Kolejne słabe spotkanie przeciwko ekipie z Michigan rozegrała Alana Beard. Rzucającą Mystics spudłowała dziewięć pierwszych rzutów w tym spotkaniu, żeby ostatecznie zakończyć pojedynek z 14 oczkami. W trzech tegorocznych konfrontacjach z Shock zawodniczka Lotosu PKO BP Gdynia uzyskała zaledwie 22 procent skuteczności rzutów z gry, trafiając zaledwie 7 z 32 oddanych rzutów.

Najskuteczniejszą zawodniczką Mystics była Monique Currie, która wywalczyła 15 punktów. Była to piąta kolejna porażka drużyny ze stolicy.

Los Angeles Sparks nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem ekipy Houston Comets. Co ciekawe, Sparks w każdej z czterech kwart zdobywały dokładnie 21 punktów, wygrywając ostatecznie 84:66. Tym razem liderką drużyny była Delisha Milton-Jones, która wywalczyła 16 punktów i 7 zbiórek. 8 punktów i 10 asyst to dzieło Shannon Bobbit. Dzięki tej wygranej Sparks umocniły się na trzeciej pozycji w konferencji zachodniej i tracą dwa mecze do Seattle Storm i San Antonio Silver Stars.

Dla Comets najwięcej, bo 18 punktów, wywalczyła tradycyjnie złota medalistka z Pekinu Tina Thompson.

W Key Arena w Seattle po pierwszej połowie pojedynku Storm z Minnesotą Lynx zapowiadało się na sensację, gdyż przyjezdne prowadziły 46:35. Druga połowa należała jednak do Sue Bird i jej Storm. Kolejna złota medalistka z Pekinu w drugich 20 minutach zdobyła 21 ze swoich 23 punktów w całym meczu i poprowadziła swoje koleżanki do zwycięstwa 96:88. Dla Storm była to piąta z rzędu wygrana, która dała przewagę jednego meczu nad drugą ekipą w konferencji zachodniej San Antonio Silver Stars. Storm nadal muszą sobie radzić bez swojej największej gwiazdy Lauren Jackson.

Kluczem do sukcesu była trzecia kwarta, którą Storm wygrały 33:20. W ostatniej części meczu gospodynie poszły za ciosem i w tym sezonie mogą się pochwalić bilansem we własnej hali 15:1.

W ekipie z Seattle punkty rozdzieliły się dość równo, a każda zawodniczka z pierwszej piątki zdobyła 11 i więcej punktów. Kolejne dobre zawody rozegrała zastępująca LJ Camille Little, która tym razem swoje statystyki wzbogaciła o 16 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty.

W drużynie z Minneapolis 26 punktów to dzieło niezawodnej Seimone Augustus. Z meczu na mecz rozkręca się Anna DeForge, która była drugim strzelcem Rysic z dorobkiem 17 punktów. W jej wypadku udany finisz rozpoczął się chyba jednak troszkę za późno. 10 asyst i 11 oczek do dorobku Lynx dopisała Lindsay Harding.