Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mistrzostwa Polski Strong Man 2014: Sportowe święto w Nowym Sączu

31 sierpnia w Nowym Sączu odbędą się Mistrzostwa Polski Strong Man 2014. Nie zabraknie znanych zawodników, a na imprezie pojawi się także Robert Burneika znany jako Hardkorowy Koksu.
Artur Długosz
Artur Długosz

Pod koniec miesiąca do Nowego Sącza przyjadą najsilniejsi mężczyźni w Polsce. 31 sierpnia staną oni do rywalizacji, która będzie miała na celu wyłonienie tego najlepszego. - Mam przekonanie, że będzie to impreza nie tylko o charakterze sportowym, ale także rodzinnym. Cieszy również to, że będziemy mieli tak zacnych gości i doskonałych sportowców w tej dziedzinie. Gościem specjalnym zawodów będzie Robert Burneika, znany bardziej jako Hardkorowy Koksu. Osoby, które interesują się dyscypliną Strong Man wiedzą, że jest to znany kulturysta i siłacz, a także świetny showman, więc dobra zabawa będzie gwarantowana- mówi prezydent Nowego Sącza, Ryszard Nowak. Cała impreza zaplanowana została na 31 sierpnia. Odbędzie się ona na stadionie Sandecji Nowy Sącz.


Miejscowa publiczność gorąco oklaskiwać będzie zapewne Tomasza Kowala, znanego Sądeckiego Strong Man'a, aktualnego Mistrza Polski Par 2014. - Zawsze marzyłem o organizacji takie wydarzenia właśnie tutaj. Wywodzę się z Sądecczyzny i tu jest mój dom, dlatego bardzo się cieszę, że udało mi się przyciągnąć zawody Strong Man najpierw do Krynicy, a teraz także do Nowego Sącza - wyjaśnia Kowal. Cała impreza miała także aspekt charytatywny. W trakcie trwania zawodów będą zbierane pieniądze dla ciężko chorego czteroletniego Kacpra.
Kibice, którzy udadzą się na zawody, będą mieli okazję zobaczyć zawodników w kilku konkurencjach, jak choćby spacer farmera czy drwala, a także podnoszenie samochodu. W zmaganiach ma wziąć udział około ośmiu zawodników. - Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców na niedzielne zawody. Mogę zagwarantować, że emocji na pewno nie zabraknie. Razem z moimi kolegami damy z siebie wszystko, a rywalizować będziemy w naprawdę ciekawych konkurencjach - powiedział portalowi SportoweFakty.pl Tomasz Kowal, który jest aktualnym indywidualnym wicemistrzem Europy.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×