Igrzyska Europejskie. Polka otarła się o finał. Pierwsze złoto dla Szwajcarii

Podczas Igrzysk Europejskich 2023 kolejny komplet medali rozdano na strzelnicy we Wrocławiu. Triumfatorką zmagań w konkurencji karabinu pnematycznego została Szwajcarka Nina Christen. O finał otarła się Aneta Stankiewicz.

Adrian Nuckowski
Aneta Stankiewicz Getty Images / Kevin C. Cox / Aneta Stankiewicz
Do wyłonienia ośmiu finalistek potrzebne były kwalifikacje. Niestety nie przeszła ich żadna reprezentantek Polski. Najbliżej awansu do finału była Aneta Stankiewicz, która wynikiem 627,8 pkt. zajęła 11. miejsce.

Polka niemal do końca miała pewny awans do czołowej ósemki. W swojej ostatniej serii jednak zanotowała słaby rezultat, który wypchnął ją z walki o finał. Stankiewicz w ostatecznym rozrachunku straciła do awansu zaledwie 0,2 pkt. Na 16. pozycji zmagania ukończyła Julia Piotrowska.

W finale o złoty medal zażartą walkę stoczyła Kamila Nowotna oraz Nina Christen. Lepsza w deycdującej rozgrywce okazała się Szwajcarka zapewniając swojej reprezentacji pierwszy złoty medal Igrzysk Europejskich 2023. Podium uzupełniła Francuzka, Oceanne Muller.