WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Festiwal Najdorfa: Polacy w natarciu

Bardzo dobrze spisują się reprezentanci Polski w tegorocznym Festiwalu im Mieczysława Najdorfa. Wśród 25 zawodników, którzy po trzech rundach zgromadzili minimum 2,5 pkt. jest aż 15 graczy legitymujących się polskim obywatelstwem.
 Redakcja
Redakcja
Materiały prasowe

Najwyższe pozycje zajmują Jacek Tomczak i Daniel Sadzikowski, którzy wygrali wszystkie swoje partie i znajdują się w gronie 5 liderów. Oprócz naszych krajanów komplet zwycięstw mają Rinat Jumabajew z Kazachstanu, Serb Aleksandar Indjic oraz Hindus Abhimanyu Puranik. W gronie zawodników, którzy jak dotąd stracili pół punktu dość niespodziewanie znaleźli się Antoni Szustakowski oraz Kamil Szadkowski, którzy numery startowe mają poniżej setnego i przed turniejem taki start wydawał się być tylko marzeniem.

Tyle samo punktów posiadają również między innymi Marcel Kanarek i Kamil Dragun, którzy swój bezpośredni pojedynek zakończyli pokojowo po 34 posunięciach. Po remisie w 1 rundzie i dwóch kolejnych zwycięstwach do czołówki dobiła również legenda polskich szachów kobiecych Monika Soćko, która w kolejnej partii zagra z Pawłem Czarnotą. W ogóle 4 runda to głównie bratobójcze partie pomiędzy naszymi reprezentantami. Na czołowych szachownicach zmierzą się ze sobą m.in. Daniel Sadzikowski z Jackiem Tomczakiem, Kacper Piorun z Marcelem Kanarkiem, Aleksander Miśta z Marcinem Krzyżanowskim czy Kamil Szadkowski z Krzysztofem Jakubowskim.

W grupie B ze zwycięskiej ścieżki nie schodzi 10-letni Hubert Meers, który tym razem pokonał zawodniczkę stołecznej Polonii Marię Malicką. Zawodnik z Trzebinii razem z siedmioma innymi graczami z kompletem punktów przewodzi stawce. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Hubert na liście startowej sklasyfikowany jest na dalekiej 139 pozycji, a wszyscy przeciwnicy , których pokonał mieli od niego o prawie 400 punktów ELO wyższy ranking!

Niespodziewanych liderów nie brakuje również w Openie C gdzie trzy zwycięstwa zanotowali m.in. Maciej Kurowski oraz Jakub Jaworski. Pierwszy z nich nie posiada jak dotąd jeszcze żadnej kategorii szachowej, a drugi ma kategorię czwartą i na liście startowej zajmowali jedne z ostatnich miejsc. Jak widać jednak kategorie nie grają, a w szachach każdy może wygrać z każdym. W zaszczytnym gronie 13 liderów, którzy nie stracili jeszcze punktów jest również jedna kobieta – Anna Przepióra.

Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.