Iga Świątek aż zaniemówiła. Zabawna sytuacja na konferencji prasowej [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Martin Divisek / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / Martin Divisek / Na zdjęciu: Iga Świątek

Iga Świątek w dwóch setach odprawiła Czarnogórkę Dankę Kovinić w III rundzie French Open. Od dawna nikt nie postawił Polce tak wysoko poprzeczki. Nawet ona sama nie pamięta, kiedy musiała się tak napocić, żeby wygrać.

Iga Świątek wygrała z Danka Kovinić 6:3, 7:5. Kryzys Polka miała w drugim secie, gdzie od prowadzenie 4:1 oddała rywalce cztery kolejne gemy.

Na szczęście liderka światowego rankingu szybko się pozbierała i w trzech kolejnych zamknęła spotkanie pieczętując awans do kolejnej rundy.

- Mam wrażenie, że w niektórych momentach używałam za dużo siły. Musiałam trochę bardziej dostosować się do tego, co grała rywalka i grałam trochę mądrzej - przyznała na konferencji prasowej.

W pewnym momencie został poruszony temat, że polska tenisistka już dawno nie rozegrała tak wyrównanego seta, jak ten drugi. Co ciekawe Świątek sama nie mogła sobie przypomnieć takiej sytuacji...

- Grałam wiele wyrównanych setów... w Stuttgarcie... - i tutaj zamilkła. Po chwili dodała, że myśli o Rzymie. Wtedy z pomocą przyszedł "głos z sali", który dodał, że nie było ich zbyt dużo, ale przypomniano spotkanie z Biancą Andreescu.

- Tak, przeciwko Biance. Tak, zapomniałam o tym - zareagowała polska tenisistka i dodała jednocześnie, że nie zapomniała jak się gra wyrównane sety i spotkania.

W kolejnej rundzie na Świątek czeka rywalizacja z 19-letnią Chinką Qinwen Zheng. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek.

Zapis wypowiedzi z konferencji prasowej poniżej (sytuacja, kiedy Świątek zaniemówiła od 48 sekundy):

Czy Iga Świątek wygra Roland Garros 2022?