Fascynujący spektakl Kanadyjki z Amerykanką. Trwa marsz pogromczyni Magdy Linette

19-letnia Leylah Fernandez odniosła kolejne zwycięstwo w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie 2022. Kanadyjska tenisistka wyeliminowała Amerykankę Amandę Anisimovą po fantastycznym spektaklu. Swój marsz kontynuuje Włoszka Martina Trevisan.

Leylah Fernandez Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Leylah Fernandez
Na kortach Rolanda Garrosa przyszedł czas na IV rundę. W niedzielę w Paryżu odbyły się dwie zacięte batalie, które wyłoniły pierwszą parę ćwierćfinałową. Leylah Fernandez (WTA 18) zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:3 Amandę Anisimovą (WTA 28). Kanadyjka osiągnęła drugi wielkoszlemowy ćwierćfinał. W ubiegłorocznym US Open doszła do finału.

W trwającym godzinę i 54 minuty meczu Fernandez obroniła osiem z 12 break pointów i wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. W kapitalnym widowisku Kanadyjka posłała 35 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach. Anisimovej naliczono 40 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W marcu tego roku w Indian Wells Anisimova zmarnowała cztery piłki meczowe i skreczowała przy stanie 1-1 w setach. Amerykanka jest półfinalistką Rolanda Garrosa 2019. Fernandez notuje dziewiąty wielkoszlemowy występ. W Paryżu wcześniej najdalej doszła do III rundy. W US Open 2021 szła jak burza i dopiero w finale uległa Brytyjce Emmie Raducanu. Do ćwierćfinału Rolanda Garrosa awansowała jako pierwsza Kanadyjka od czasu Eugenie Bouchard, która jest półfinalistką imprezy z 2014 roku.

Kolejną rywalką Fernandez będzie Martina Trevisan (WTA 59), która wygrała 7:6(10), 7:5 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 47). W pierwszym secie Włoszka od 5:4 straciła dwa gemy. Przełamała rywalkę i doprowadziła do tie breaka. W nim obroniła jedną piłkę setową, a sama wykorzystała piątą. W drugiej partii wróciła ze stanu 3:5 i zameldowała się w ćwierćfinale po godzinie i 59 minutach.

W całym meczu miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Trevisan. Włoszka pokusiła się o 19 kończących uderzeń przy 33 niewymuszonych błędach. Sasnowicz zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 49 pomyłek. Tenisistki te spotkały się po raz pierwszy.

Sasnowicz w poprzednich rundach wyeliminowała dwie wielkoszlemowe mistrzynie, Brytyjkę Emmę Raducanu i Niemkę Andżelikę Kerber. Po raz drugi awansowała do IV rundy wielkoszlemowej imprezy, po Wimbledonie 2018. Trevisan wcześniej odprawiła m.in. Magdę Linette. Włoszka dotarła do drugiego ćwierćfinału imprezy tej rangi. Pierwszy również osiągnęła w Paryżu. W 2020 roku w walce o półfinał zatrzymała ją Iga Świątek.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału Rolanda Garrosa 2022?