• Skoki

Powroty bywają trudne. Trzy sety w meczu Jerzego Janowicza

W meczu II rundy turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Bytomiu Jerzy Janowicz musiał uznać wyższość Szymona Kielana.

Anna Bagińska
Jerzy Janowicz PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Jerzy Janowicz
O tym jak trudno jest wrócić po przerwie przekonał się Jerzy Janowicz. Były półfinalista Wimbledonu po dwóch latach bez startów, rozegrał swój pierwszy turniej w maju tego roku w Poznaniu. Przegrał jednak w I rundzie i dopiero w Bytom Cup odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w imprezie rangi ITF. W środę okazał się lepszy od Władysława Orłowa. W czwartek w drugiej rundzie na jego drodze stanął Szymon Kielan. Młody tenisista okazał się lepszy od swojego bardziej doświadczonego kolegi w trzech setach.

W całym spotkaniu młodszy z Polaków zaserwował 7 asów i popełnił przy tym 3 podwójne błędy serwisowe. Jego rywal miał tu odpowiednio wartości 4 i 2. Skuteczność pierwszego podania była wyższa u zwycięzcy, odpowiednio 75 proc. do 65. Odwrotnie było w przypadku drugiego podania, tu Jerzy Janowicz zdobywał 58 proc. punktów, a przeciwnik 50 proc.

W pozostałych meczach awans do dalszej fazy turnieju wywalczył także Aleksander Orlikowski, który pokonał Niemca Paula Woernera 6:4, 6:4. Nie wszystkie zaplanowane na czwartek mecze zostały rozegrane ze względu na pogodę. Część z nich, w tym przerwane starcie Michała Mikuły z Georgijem Krawczenko oraz duetu Wojciech Marek/Martyn Pawelski z Adamem Taylorem/Jasonem Taylorem, zostały przełożone na piątek.