Świat tenisa w szoku. Psycholog Świątek reaguje na wyznanie Dokić

Te słowa Jeleny Dokić wstrząsnęły tenisowym światem. Australijska tenisistka była o krok od popełnienia samobójstwa. Głos w sprawie zabrała psycholog Igi Świątek, Daria Abramowicz.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Jelena Dokić Instagram / dokic_jelena / Na zdjęciu: Jelena Dokić
Depresja, myśli samobójcze - to temat, który w sporcie jest wszechobecny, ale nie wszyscy decydują się na to, by o tym mówić i poszukać pomocy specjalistów.

Inaczej postąpiła Jelena Dokić, której wpis w mediach społecznościowych poruszył tenisowe środowisko. Kluczowa w jej sprawie okazała się właśnie pomoc specjalistów.

"8.04.2022 - omal nie wyskoczyłam z balkonu na 26. piętrze i nie odebrałam sobie życia. Nigdy nie zapomnę tego dnia. Wszystko jest rozmazane. Wszystko jest ciemne. Bez tonu, bez obrazu, nic nie ma sensu... tylko łzy, smutek, depresja, niepokój i ból" - napisała.

ZOBACZ WIDEO: Niezwykła stylizacja miss Euro. Trudno oderwać wzrok

"Ostatnie sześć miesięcy było ciężkie. Wszędzie ciągle płaczę. Ciągłe uczucia smutku i bólu po prostu nie znikają, a moje życie zostało zniszczone" - dodała.

Na wpis Dokić zareagowała w sieci m.in. Daria Abramowicz. Psycholog, która jest w sztabie, pomaga i pracuje z Igą Świątek, czyli polską liderką światowych rankingów WTA.

"Za każdym razem, gdy ktoś decyduje się podzielić swoją historią i zachęca innych do szukania pomocy, to znaczy dużo. To wymaga też dużej odwagi" - napisała w mediach społecznościowych.

Przekonuje również, że nie ma złej chwili na takie wyznanie i otworzenie się na pomoc. "Nie ma złego momentu na szukanie pomocy. Pamiętajmy, że każdy w inny sposób reaguje na problemy natury psychicznej. Dziękuję Ci, Jeleno Dokić" - dodała Abramowicz.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Zobacz także:
Dłuższa przerwa Świątek. "Brak występu w Berlinie nie wpłynie na jej przygotowanie"
Tak Rosjanka zareagowała na kontuzję Ukrainki

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×