Zażarty bój Huberta Hurkacza

W ćwierćfinale rozgrywanego na trawie turnieju ATP 500 w Halle Hubert Hurkacz pokonał Felixa Auger-Aliassime 7:6(2), 7:6(4). Polak dopiero za trzecim razem znalazł sposób na kanadyjskiego tenisistę.

Anna Bagińska
Hubert Hurkacz Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Dla Huberta Hurkacza poprzeczka w turnieju ATP 500 w Halle stopniowo szła do góry. Zaczął zmagania z niżej notowanymi Maximem Cressy, potem Ugo Humbertem. W ćwierćfinale na drodze stanął jego dobry znajomy, Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk jest wyżej notowany od Polaka. Ma też z nim bardzo korzystny bilans. Dotychczas panowie dwukrotnie mierzyli się ze sobą i za każdym razem lepszy okazał się gracz z Kanady. Ponadto występowali razem w deblu i to z bardzo dobrym rezultatem.

Polak zaczął spotkanie niezbyt dobrze, bo przy jego pierwszym gemie serwisowym najpierw rywal posłał kończące uderzenie, potem popisał się dobrą grą przy siatce i prowadził 30:0. Ale kolejne trzy punkty wygrał wrocławianin i utrzymał swoje podanie. W siódmym gemie Felix Auger-Aliassime miał pierwszego break pointa. Na szczęście go nie wykorzystał.

I to była ostatnia taka sytuacja w tym secie, bo już żaden zawodnik nie stracił swojego podania. O wyniku pierwszej partii musiał zadecydować tie-break, co przy starciu dwóch tak dobrze zagrywających tenisistów nie było niespodzianką. Od stanu 2:2 punktował już tylko Polak, który w kluczowych momentach pokazał swój najlepszy tenis i objął prowadzenie w meczu.

Drugi set przebiegał według podobnego scenariusza, co poprzedni. Kanadyjczyk wygrywał swoje gemy serwisowe hurtowo posyłając asy. W trzecim gemie zaserwował trzy, w piątym tyle samo, co już zsumowało się do 17 w całym meczu. Polak miał może mniejsze dokonania w tym elemencie, ale swoim serwisem też narobił szkody rywalowi i pewnie wygrywał swoje podanie.

Nic więc dziwnego, że także druga odsłona meczu zakończyła się tie-breakiem. W nim Polak prezentował ekwilibrystyczne zagrania, ale też skuteczne, czym zapracował szybko na mini-breaka. Potem posłał niesamowity return i wyszedł na prowadzenie 4:1. Stracił od razu prowadzenie przy swoim serwisie kilka minut później, ale Kanadyjczyk też się nie popisał w kolejnej akcji. Potem znów serwował Hubert Hurkacz i tym razem już nie dał szans rywalowi. Zakończył mecz pięknym backhandem.

W sobotnim półfinale turnieju Terra Wortmann Open 2022 Hurkacz zmierzy się z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem.