Novak Djoković nie bez problemów w pierwszym meczu. Główny faworyt w II rundzie Wimbledonu

Pierwszy dzień Wimbledonu stał pod znakiem przerywanych deszczem meczów. Swoje spotkanie, nie bez problemów, wygrał główny faworyt, Novak Djoković.

Anna Bagińska
Novak Djoković PAP / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Novak Djoković
Novak Djoković miał to szczęście, że jego pojedynek był rozgrywany na jednym z dwóch krytych kortów. Bo w spotkaniach rozgrywanych na odkrytych obiektach, czyli zdecydowanej większości, warunki dyktowała pogoda. Część meczów udało się rozegrać bez problemów, a część dwukrotnie przerywano z powodu deszczu.

Serb, który jest głównym faworytem do końcowego triumfu na wimbledońskiej trawie, miał problemy w starciu z sklasyfikowanym na 81. miejscu Soonwoo Kwonem. Po wygraniu pierwszej partii 6:3, w drugiej dał się dwukrotnie przełamać. Jednak już kolejne dwa sety zapisał na swoje konto i po minutach gry zameldował się w II rundzie.

Główny faworyt zaserwował 15 asów, rywal tylko 7. Miał za to mniej podwójnych błędów serwisowych, 2 do 5. W kończących uderzeniach był remis, tutaj obaj gracze zanotowali po 31 punktów. Serb miał 8 break pointów, z których wykorzystał połowę. Koreańczyk z 6 takich okazji wykorzystał ledwo 2.

W pozostałych dokończonych w tym samym czasie spotkaniach Tommy Paul pokonał Fernando Verdasco. Górował nad rywalem we wszystkich elementach z wyjątkiem liczby asów.

We francuskim starciu górą był ten niżej notowany zawodnik. Quentin Halys posłał aż 11 asów i popełnił przy tym tylko 3 podwójne błędy serwisowe. Rywal przy 8 punktowych serwisach, pomylił się aż 13 razy. Miał wprawdzie większą skuteczność pierwszego serwisu i więcej winnerów (44 do 32), jednak popełnienie aż 62 niewymuszonych błędów nie pomogło. Zwłaszcza, że rywal miał ich "tylko" 28.

W brazylijsko-hiszpańskim boju Jaume Munar okazał się lepszy od Thiago Monteiro. Miał aż 12 szans na przełamanie rywala i tylko 5 z nich wykorzystał. To wystarczyło, bo rywal miał tylko trzy ale wykorzystał jedną. Większych problemów nie miał Francis Tiafoe z pokonaniem Włocha Andrei Vavassoriego.