Maraton ćwierćfinalistki Wimbledonu w Lozannie. Obrończyni tytułu za burtą

Niemiecka tenisistka Jule Niemeier, ćwierćfinalistka Wimbledonu, stoczyła trzysetowy bój ze Szwajcarką Yleną In-Albon w turnieju WTA 250 w Lozannie. Tytułu nie obroni Słowenka Tamara Zidansek.

Jule Niemeier PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Jule Niemeier
W poniedziałek rozpoczął się turniej w Lozannie. Po krótkim okresie gry na trawie tenisistki wróciły na korty ziemne. Jule Niemeier (WTA 109) zwyciężyła 7:5, 6:7(3), 6:3 Ylenę In-Albon (WTA 121). Niemka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 7:5, 4:0. Szwajcarka podniosła się i doprowadziła do trzeciej partii. W niej miało miejsce jedno przełamanie, które ćwierćfinalistka Wimbledonu uzyskała na 3:1.

W trwającym dwie godziny i 41 minut meczu Niemeier obroniła 10 z 14 break pointów i wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie. Niemka w zakończonym w niedzielę Wimbledonie osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Był to jej debiut w londyńskiej imprezie. W II rundzie w Lozannie zmierzy się z Warwarą Graczewą lub Evą Lys.

Już pierwszego dnia szanse na obronę tytułu straciła Tamara Zidansek (WTA 55), która uległa 6:7(2), 6:3, 3:6 Annie Kalinskiej (WTA 73). Spotkanie trwało dwie godziny i 28 minut. Słowenka miała 14 break pointów i wykorzystała tylko trzy. Zdobyła o cztery punkty mniej niż jej rywalka (106-110). Kalinska popełniła 12 podwójnych błędów, z czego siedem w trzecim secie.

Sara Sorribes (WTA 43) pokonała 6:2, 7:6(1) Lauren Davis (WTA 96). W drugim secie Hiszpanka wróciła z 1:3 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. W ciągu godziny i 57 minut zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans. Kolejną jej rywalką będzie Clara Burel (WTA 106), która w 46 minut rozbiła 6:0, 6:1 Lin Zhu (WTA 104). Francuzka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i zdobyła 51 z 72 rozegranych punktów (70,8 proc.).

Anastazja Potapowa (WTA 79) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:4 Lucię Bronzetti (WTA 66) po dwóch godzinach i 35 minutach. Tenisistka z Chimek obroniła 10 z 15 break pointów i spożytkowała sześć z 17 szans na przełamanie. Susan Bandecchi (WTA 229) w 67 minut rozbiła 6:2, 6:1 Oceane Dodin (WTA 78). Francuzka popełniła 12 podwójnych błędów. Szwajcarka zniwelowała dwa break pointy i cztery razy odebrała rywalce podanie.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)