Niespodzianka w Kanadzie. Efektowny awans Australijki

Kanadyjka Rebecca Marino wyeliminowała w trzech setach rozstawioną z numerem trzecim Włoszkę Jasmine Paolini. Efektownie w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Granby znalazła się australijska tenisistka Daria Saville.

Rebecca Marino Getty Images / Na zdjęciu: Rebecca Marino
Z powodu deszczu we wtorek odwołano prawie wszystkie mecze w Granby. Zostało wtedy zakończone tylko jedno spotkanie. Nuria Parrizas-Diaz (WTA 64) obroniła 13 z 15 break pointów i pokonała 6:2, 6:4 Harriet Dart (WTA 93). Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Daria Kasatkina.

W środę odbyło się sześć spotkań II rundy i dokończenie starcia Magdaleny Fręch z Kasatkiną. Niespodziankę sprawiła Rebecca Marino (WTA 112), która zwyciężyła 4:6, 6:1, 6:2 Jasmine Paolini (WTA 57). W trwającym godzinę i 45 minut meczu Kanadyjka zaserwowała 10 asów i zdobyła 37 z 50 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła dwa z trzech break pointów i zaliczyła cztery przełamania.

Daria Saville (WTA 73) rozbiła 6:1, 6:0 Katherine Sebov (WTA 307). W ciągu 63 minut Australijka zgarnęła 15 z 21 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zniwelowała jeden break point i spożytkowała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. W ćwierćfinale zmierzy się z Xiyu Wang (WTA 75), która wygrała 7:6(4), 6:1 z Cadence Brace (WTA 646). W pierwszym secie Chinka obroniła dwie piłki setowe przy stanie 2:5 i 15-40.

Anna Bondar (WTA 56) przegrała 3:6, 2:6 z Tatjaną Maria (WTA 92), półfinalistką tegorocznego Wimbledonu. W trwającym 82 minuty meczu Niemka obroniła pięć z siedmiu break pointów i uzyskała pięć przełamań. Marta Kostiuk (WTA 72) zwyciężyła 6:7(3), 6:4, 6:1 Marinę Stakusic (WTA 630) po dwóch godzinach i 10 minutach. Ukrainka siedem razy odebrała podanie Kanadyjce. W ćwierćfinale spotka się z kolejną reprezentantką gospodarzy, Marino.

Diane Parry (WTA 81) pokonała 6:3, 7:6(1) Terezę Martincovą (WTA 69). W drugim secie Czeszka dwa razy miała przewagę przełamania. Pierwsze uzyskała na 2:1, a przy 6:5 nie zdołała doprowadzić do trzeciej partii. W tie breaku Francuzka była wyraźnie lepsza i przypieczętowała awans.

Championnats Banque Nationale de Granby, Granby (Kanada)