Trudne otwarcie faworytki w Parmie. Maraton Lauren Davis z Sarą Errani

Grecka tenisistka Maria Sakkari straciła seta już na otwarcie turnieju WTA 250 w Parmie. Amerykanka Lauren Davis wyeliminowała Włoszkę Sarę Errani po maratonie.

Maria Sakkari PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: Maria Sakkari
W poniedziałek rozpoczął się turniej w Parmie na kortach ziemnych. Największą gwiazdą jest Maria Sakkari (WTA 7). Greczynka już w I rundzie miała spore problemy. Zwyciężyła 6:7(2), 6:2, 6:3 Katerynę Baindl (WTA 124).

W pierwszym secie nie brakowało zwrotów akcji. Sakkari od 3:1 przegrała cztery gemy z rzędu, by odrobić straty i objąć prowadzenie 6:5. Greczynka zmarnowała trzy piłki setowe, a następnie miała niewiele do powiedzenia w tie breaku. W dwóch kolejnych partiach zażegnała niebezpieczeństwo i do sensacji nie doszło.

Mecz trwał dwie godziny i 45 minut. Sakkari zaserwowała siedem asów i popełniła osiem podwójnych błędów. Odparła sześć z dziewięciu break pointów i wykorzystała siedem z 16 szans na przełamanie. Kolejną rywalką Greczynki będzie Holenderka Arantxa Rus lub Węgierka Panna Udvardy.

Dzięki dzikiej karcie wystąpiła Sara Errani (WTA 109), finalistka Rolanda Garrosa 2012 i była piąta tenisistka w rankingu WTA. Włoszka przegrała 5:7, 5:7 z Lauren Davis (WTA 99). Zażarty bój trwał dwie godziny i 34 minuty. Amerykanka obroniła 10 z 14 break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z 15 okazji.

Ana Bogdan (WTA 53) w 73 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Laurę Pigossi (WTA 108). Rumunka nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a sama wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Zdobyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Anna Karolina Schmiedlova (WTA 118) pokonała 6:2, 6:4 Rekę-Lucę Jani (WTA 107). Obie tenisistki miały po siedem break pointów. Słowaczka dwa razy straciła serwis, a uzyskała pięć przełamań.

Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, Q) - Reka-Luca Jani (Węgry, Q) 6:2, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Maria Sakkari awansuje do ćwierćfinału w Parmie?