Nokaut w ATP Finals. Znamy kolejnych półfinalistów

Lloyd Glasspool i Harri Heliovaara nie dali żadnych szans Marcelowi Granollersowi i Horacio Zeballosowi w ATP Finals 2022 w Turynie. Brytyjczyk i Fin zapewnili sobie awans do półfinału.

Lloyd Glasspool PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Na zdjęciu: Lloyd Glasspool
W czwartek w ATP Finals w deblu rozgrywane są ostatnie mecze w grupie czerwonej. Lloyd Glasspool i Harri Heliovaara zmierzyli się z Marcelem Granollersem i Horacio Zeballosem. Fin i Brytyjczyk rozbili Hiszpana i Argentyńczyka 6:0, 6:4 i zapewnili sobie awans do półfinału.

W pierwszym secie walka była w dwóch gemach. W drugim i trzecim miał miejsce decydujący punkt przy 40-40. Glasspool i Heliovaara byli skuteczniejsi. W pozostałych czterech gemach oddali rywalom po jednym punkcie. W drugiej partii doszło do jednego przełamania, które Brytyjczyk i Fin uzyskali na 6:4.

W trwającym 59 minut spotkaniu Glasspool i Heliovaara zaserwowali dziewięć asów i zdobyli 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronili pięć break pointów i wykorzystali cztery z pięciu szans na przełamanie.

Brytyjczyk i Fin w tym sezonie wystąpili w siedmiu finałach i jeden z nich wygrali (Hamburg). Granollers i Zeballos zagrali tylko w jednym (tytuł w Halle). W poprzednich latach Hiszpan i Argentyńczyk zanotowali razem dwa wielkoszlemowe finały, w US Open 2019 i Wimbledonie 2021.

Glasspool i Heliovaara zapewnili sobie awans do kolejnej fazy jako druga para. Dołączyli do Chorwatów Nikoli Mekticia i Mate Pavicia. Wieczorem Rajeev Ram i Joe Salisbury zagrają z Marcelo Arevalo i Jeanem-Julienem Rojerem. Amerykanin i Brytyjczyk w poprzednich dniach odnieśli dwa zwycięstwa, ale potrzebują wygrać seta, aby zapewnić sobie miejsce w półfinale. Salwadorczyk i Holender awansują, jeśli zwyciężą w dwóch setach. Taki wariant wyeliminowałby z rywalizacji Rama i Salisbury'ego.

ATP Finals, Turyn (Wielka Brytania)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 14,5 mln dolarów
czwartek, 17 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa Czerwona

Lloyd Glasspool (Wielka Brytania, 6) / Harri Heliovaara (Finlandia, 6) - Marcel Granollers (Hiszpania, 7) / Horacio Zeballos (Argentyna, 7) 6:0, 6:4