Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Były prezes PZT zrezygnował z kolejnego stanowiska. Mamy potwierdzenie

Mirosław Skrzypczyński dotychczas był przewodniczącym zarządu LOTTO Superligi. Jak dowiedział się dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak, złożył on rezygnację.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Mirosław Skrzypczyński WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Mirosław Skrzypczyński
Były już prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński został oskarżony na łamach Onetu o molestowanie seksualne oraz stosowanie przemocy fizycznej wobec swoich podopiecznych.

Po pierwszych publikacjach redakcji Mirosław Skrzypczyński wszystkiemu zaprzeczał. Wszystko zmieniło się po głośnym wywiadzie obecnej posłanki Lewicy Katarzyny Kotuli, która gdy była nastolatką trenowała pod okiem byłego prezesa PZT. Opowiedziała ona ze szczegółami o molestowaniu oraz przemocy fizycznej.

- Po treningach, często indywidualnych, pod pretekstem znoszenia sprzętu czy konieczności odbycia rozmowy o popełnianych na korcie błędach, wybrane zawodniczki, w tym mnie, zaczął "zapraszać" do kantorka. Kantorkiem czasami była dziewczęca szatnia, czasem biuro trenera, a innym razem miejsce składowania sprzętu. To były zawsze spotkania jeden na jeden. Zamykał od środka drzwi i krzywdził nas - wyznała Kotula na łamach Onetu.

Z funkcji prezesa PZT Skrzypczyński zrezygnował 24 listopada. Cały czas pozostawał jednak w zarządzie. Z tej funkcji zrezygnował dopiero we wtorek.

Dziennikarz Wirtualnej Polski Szymon Jadczak wysłał zapytanie do władz Superligi S.A. czy Mirosław Skrzypczyński dalej będzie zasiadał w radzie nadzorczej firmy.

"W imieniu Pani Prezes Danuty Dmowskiej-Andrzejuk uprzejmie informuję, że Pan Mirosław Skrzypczyński 24 listopada 2022 r. złożył rezygnację z pełnienia funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej SuperLIGA S.A. i nie piastuje w niej żadnej innej funkcji o czym zarząd spółki niezwłocznie poinformował członków Rady Nadzorczej, wszystkich Sponsorów oraz kluby biorące udział w rozgrywkach LOTTO SuperLIGI oraz forBET 1.LIGI."

Superliga to rozgrywki, których pierwsza edycja odbyła się w 2022 roku. Biorą w niej udział najlepsze kluby tenisowe z całej Polski.

Czytaj więcej:
Jest decyzja! Skrzypczyński odchodzi z zarządu PZT

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×