Zdecydowały dwa sety. Polska para powalczy o finał

Łukasz Kubot i Szymon Walków kontynuują wspólny występ w halowych zawodach ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Mai. Na portugalskiej mączce wygrali już drugi mecz i w nagrodę zagrają o finał.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Dwa dni temu Łukasz Kubot i Szymon Walków rozpoczęli występ w portugalskiej Mai od pokonania duetu Victor Vlad Cornea i Iwan Gachow. W czwartek na drodze Biało-Czerwonych stanęli Witalij Saczko i Denis Jewsiejew, którzy w I rudzie wyeliminowali parę Karol Drzewiecki i Maximilian Neuchrist.

Kubot i Walków byli faworytami spotkania, ale zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. W pierwszym secie nasi tenisiści przełamali w trzecim i siódmym gemie, dzięki czemu wyszli na 5:2. Wówczas pojawiły się problemy z zakończeniem partii. Ukrainiec i Kazach odebrali serwis Walkowowi i zmniejszyli dystans. Jednak w 10. gemie Polacy wykorzystali trzeciego setbola i wygrali pierwszą część meczu 6:4.

Druga partia była początkowo bardzo wyrównana. Obie pary miały swoje szanse, lecz nie były w stanie ich wykorzystać. W końcowej fazie seta Kubot i Walków mieli sporo break pointów w siódmym i dziewiątym gemie. Saczko i Jewsiejew przetrwali trudny czas, a po zmianie stron mieli nawet piłkę setową przy podaniu 40-letniego lubinianina. Były najlepszy deblista świata utrzymał jednak serwis, a następnie wspólnie z rodakiem zdobył przełamanie przy podaniu Ukraińca. Po zmianie stron Polacy już nie czekali i pewnie wykorzystali pierwszą piłkę meczową.

Po 86 minutach Kubot i Walków zwyciężyli 6:4, 7:5 i awansowali do półfinału turnieju Maia Open. W piątek ich przeciwnikami będą oznaczeni "dwójką" Julian Cash i Henry Patten. Rewelacyjni Brytyjczycy pokonali Polaków w ubiegłym tygodniu w półfinale zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych we włoskiej Andrii.

Maia Open, Maia (Portugalia)
ATP Challenger Tour, kort ziemny w hali, pula nagród 45,7 tys. euro
czwartek, 1 grudnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska) / Szymon Walków (Polska) - Witalij Saczko (Ukraina) / Denis Jewsiejew (Kazachstan) 6:4, 7:5