Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Mocne słowa Ukrainki o pomyśle MKOl ws. Rosjan. "Ich życie nie może toczyć się normalnie"

Pomysł MKOl, by dopuścić sportowców z Rosji i Białorusi do igrzysk olimpijskich wzbudza kontrowersje. Zareagowała na niego ukraińska tenisistka Elina Monfils.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Elina Switolina WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Elina Switolina
MKOl w ostatnich dniach poinformował, że szuka możliwości dopuszczenia Rosjan i Białorusinów do startów w Paryżu w 2024 roku pod neutralną flagą. Decyzja wywołała wiele kontrowersji. Bojkot igrzysk już zapowiedzieli Ukraińcy i Łotysze, a to może nie być koniec tak radykalnych decyzji narodowych komitetów olimpijskich.

Na pomysł MKOl zareagowała czołowa ukraińska tenisistka Elina Monfils, znana bardziej pod panieńskim nazwiskiem Switolina. Dodała ona długi wpis na Instagramie, w którym odniosła się do ostatnich wydarzeń.

"Igrzyska olimpijskie to największe marzenie i przywilej sportowców. Są największą platformą integracji i różnorodności w sporcie, przyciągając uwagę świata. Mając to na uwadze, musimy trzymać się zakazu rosyjskich i białoruskich sportowców, wysyłając mocny sygnał na całym świecie, że jesteśmy zjednoczeni w sankcjach nałożonych na Rosję i Białoruś oraz że haniebne czyny ich rządów pociągają za sobą konsekwencje" - napisała Monfils.

ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu

Tenisistka jest zdania, że sportowcy z Rosji i Białorusi nie powinni dostąpić zaszczytu startów w igrzyskach olimpijskich.

"Ich życie nie może toczyć się normalnie, a świat, naród rosyjski czy białoruski nie może ignorować okrucieństw, które popełniają w Ukrainie" - dodała reprezentantka Ukrainy.

Przywołała też historię Wołodymyra Androszczuka, wschodzącej gwiazdy ukraińskiej lekkoatletyki, który zginął podczas walk.

"On nigdy nie zrealizuje swojego potencjału ani marzeń na igrzyskach, więc dlaczego rosyjscy i białoruscy sportowcy mieliby dostać swoją szansę, skoro ich rządy okradają niewinnych ludzi i sportowców z ich szans?!" - grzmi tenisistka.

Czytaj także:
Koniec śledztwa w sprawie Alexandra Zvereva. Tenisista od razu zabrał głos
Urszula Radwańska nie może złapać formy. Niepowodzenie w Porto

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×