Zdobyła mistrzostwo świata, a dzień później zaczepiła Świątek. Jest odpowiedź

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mohammed Dabbous/Anadolu Agency / PAP/EPA/Jean-Christophe Bott / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin i Iga Świątek
Getty Images / Mohammed Dabbous/Anadolu Agency / PAP/EPA/Jean-Christophe Bott / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin i Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek w wielkim stylu awansowała do finału turnieju WTA w Dosze. Później ucięła sobie krótką pogawędkę w mediach społecznościowych z gwiazdą narciarstwa alpejskiego Mikaelą Shiffrin.

W tym artykule dowiesz się o:

Mikaela Shiffrin i Iga Świątek nie miały jeszcze okazji poznać się osobiście, ale wiele razy wspierały się nawzajem za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Przede wszystkim bardzo podoba mi się jej tenis. Uważam, że jej styl jest taki piękny, nie wiem, jak to opisać, jakby był jednocześnie metodyczny i piękny - powiedziała Shiffrin w rozmowie z Eurosportem.

Shiffrin imponuje mentalność Polki, jeżeli chodzi o grę w turniejach oraz fakt, że w tak młodym wieku osiągnęła wiele sukcesów (cała wypowiedź Amerykanki poniżej).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za gol w Meksyku! Stadiony świata

Świątek z kolei ceni narciarkę za to, jakim jest sportowcem, oraz że potrafi mówić m.in. o aspektach psychologicznych.

Obie zawodniczki ucięły sobie krótką pogawędkę na Twitterze. Shiffrin skomentowała wpis dotyczący wygranej Polki z Weroniką Kudermetową opublikowany przez WTA.

"Do boju!" - napisała krótko Shiffrin.

"Ja? Daj spokój. To ty robisz fantastyczne rzeczy! Gratulacje" - odpowiedziała Świątek.

Iga Świątek w sobotę zagra z Jessicą Pegulą w finale turnieju w Dosze, natomiast Shiffrin zdobyła do tej pory złoto i srebro na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim.

Czytaj także:Iga Świątek w trybie niszczycielskim! Polka zarobiła już w Dosze pokaźną sumęOrganizatorzy pokazali nagranie. To wiele mówi o Świątek

Źródło artykułu: WP SportoweFakty