Była mistrzyni US Open ruszyła do boju. Węgierka na drodze Linette

Sloane Stephens bez problemów poradziła sobie z Leolią Jeanjean w turnieju WTA 250 w Meridzie. Panna Udvardy wygrała bitwę z Jule Niemeier i będzie rywalką Magdy Linette.

Panna Udvardy Getty Images / Na zdjęciu: Panna Udvardy
W Meridzie dokończona została I runda. Do rywalizacji przystąpiła Sloane Stephens (WTA 41), która została rozstawiona z numerem drugim. Na początek Amerykanka pokonała 6:1, 6:3 Leolię Jeanjean (WTA 108). W ciągu 75 minut mistrzyni US Open 2017 zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie.

Panna Udvardy (WTA 91) zwyciężyła 7:6(1), 7:6(5) Jule Niemeier (WTA 69). W pierwszym secie Węgierka prowadziła 4:1, by stracić trzy gemy z rzędu. W tie breaku była już wyraźnie lepsza. W drugiej partii z 2:4 wyszła na 6:5. W 12. gemie zmarnowała pierwszą piłkę meczową. Drugi tie break był dużo bardziej wyrównany. Udvardy od stanu 3-4 zdobyła cztery z pięciu kolejnych punktów.

W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu Niemeier popełniła 12 podwójnych błędów. Obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania i zdobyły po 97 punktów. W II rundzie Udvardy będzie rywalką Magdy Linette. Będzie to ich pierwsze spotkanie. Dojdzie od niego w czwartek.

Alycia Parks (WTA 51) zwyciężyła 7:6(7), 3:6, 7:5 Fernandę Contreras Gomez (WTA 169). Mecz trwał dwie godziny i 35 minut. Amerykanka posłała 13 asów i obroniła osiem z dziewięciu break pointów, a sama wykorzystała jedną z dwóch szans na przełamanie. Zdobyła o jeden punkt więcej (107-106) i po raz pierwszy pokonała Meksykankę. Było to trzecie starcie tych zawodniczek.

Kolejną rywalką Stephens będzie Warwara Graczewa (WTA 89), która odrodziła się ze stanu 3:6, 1:3 i wygrała 3:6, 6:4, 6:2 z Tatjaną Marią (WTA 72). W drugim secie moskwianka mogła przegrywać 1:4, ale utrzymała podanie po obronie trzech break pointów.

Xinyu Wang (Chiny) - Elina Awanesjan (Q) 1:6, 6:2, 6:3
Panna Udvardy (Węgry) - Jule Niemeier (Niemcy) 7:6(1), 7:6(5)
Rebecca Peterson (Szwecja, Q) - Nadia Podoroska (Argentyna) 6:3, 7:5
Warwara Graczewa (LL) - Tatjana Maria (Niemcy) 3:6, 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)