Porażka najwyżej rozstawionego w Santiago. Diego Schwartzman wciąż w kryzysie

Najwyżej rozstawiony Lorenzo Musetti w dwóch setach przegrał z Jaume Munarem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Santiago. Wciąż w kryzysie znajduje się Diego Schwartzman, który poniósł piątą porażkę z rzędu.

Marcin Motyka
Lorenzo Musetti Getty Images / Marcelo Endelli / Na zdjęciu: Lorenzo Musetti
Lorenzo Musetti został najwyżej rozstawiony w drabince turnieju ATP w Santiago, co czyniło go głównym kandydatem do tytułu. Tymczasem Włoch potknął się już na pierwszej przeszkodzie. W środę, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los), niespodziewanie przegrał 4:6, 4:6 z Jaume Munarem.

- Wiedziałem, że Lorenzo to świetny tenisista. Oczywiście, nie zagrał najlepiej, ale starałem się wykorzystywać swoje umiejętności, aby wyprowadzać go ze strefy komfortu. Myślę, że poszło mi znakomicie - powiedział Hiszpan, cytowany przez atptour.com.

25-letni Munar, który w środę ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał dwie z trzech szans na breaka, w ćwierćfinale zmierzy się z Thiago Monteiro. Brazylijczyk odrobił stratę seta i pokonał Marco Cecchinato.

Diego Schwartzman wciąż znajduje się w kryzysie. W tym sezonie Argentyńczyk wygrał tylko jeden z siedmiu rozegranych meczów. W środę poniósł piątą porażkę z rzędu. Po trwającej trzy godziny i i sześć minut zaciętej batalii przegrał 4:6, 6:4, 6:7(2) z Nicolasem Jarrym.

Po zwycięstwie nad Schwartzmanem, turniejową "czwórką", pochodzący z Santiago Jarry zagra teraz z kwalifikantem Yannickiem Hanfmannem. Niemiec, który w I rundzie ograł broniącego tytułu Pedro Martineza, w środę okazał się lepszy od kolejnego Hiszpana, Roberto Carballesa.