Francuzka nie trwoni sił w Monterrey. Niezwykły dreszczowiec Egipcjanki

Francuzka Caroline Garcia bez problemów rozprawiła się z kolejną rywalką w turnieju WTA 250 w Monterrey. Wielkich emocji dostarczyło starcie Egipcjanki Mayar Sherif z Chinką Xinyu Wang.

Caroline Garcia PAP/EPA / Miguel Sierra / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W Monterrey znane są już wszystkie ćwierćfinalistki. Problemów z awansem nie miała faworytka do końcowego triumfu. Caroline Garcia (WTA 5) pokonała 6:3, 6:2 Nurię Parrizas Diaz (WTA 78). W ciągu 62 minut Francuzka zaserwowała osiem asów i wywalczyła 23 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miała cztery break pointy i wszystkie wykorzystała.

W ćwierćfinale Garcię czeka starcie z Mayar Sherif (WTA 53), która zwyciężyła 3:6, 7:6(6), 6:4 Xinyu Wang (WTA 65). Egipcjanka obroniła dwie piłki meczowe przy 4-6 w tie breaku drugiego seta. W trwającym dwie godziny i 36 minut meczu obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Sherif zdobyła o dwa punkty więcej (105-103).

Elise Mertens (WTA 42) wygrała 6:3, 3:6, 6:2 z Eleną-Gabrielą Ruse (WTA 160) po dwóch godzinach i 28 minutach. Belgijka zniwelowała osiem z 12 break pointów i spożytkowała sześć z 14 okazji na przełamanie. Podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Rumunką. Była to ich druga konfrontacja w tym roku. W kwalifikacjach w Dosze Mertens również zwyciężyła w trzech setach.

Kolejną rywalką Belgijki będzie Elisabetta Cocciaretto (WTA 49), która pokonała 7:6(5), 7:6(3) Tatjanę Marię (WTA 73). W drugim secie Włoszka z 1:3 wyszła na 5:3. Niemka obroniła cztery piłki meczowe i wyrównała na 5:5. Ostatecznie miał miejsce drugi tie break i ponownie skuteczniejsza była Cocciaretto.

W trwającym dwie godziny i cztery minuty spotkaniu obie tenisistki uzyskały po trzy przełamania. Maria miała siedem break pointów, a Cocciaretto wypracowała sobie ich cztery. Włoszka zdobyła o sześć punktów więcej (89-83).

Mayar Sherif (Egipt, 7) - Xinyu Wang (Chiny) 3:6, 7:6(6), 6:4
Elisabetta Cocciaretto (Włochy, 8) - Tatjana Maria (Niemcy) 7:6(5), 7:6(3)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Caroline Garcia awansuje do półfinału w Monterrey?