Stefanos Tsitsipas nie nawiąże do legend w Monte Carlo. Grek odpadł w ćwierćfinale

Stefanos Tsitsipas nie zdobędzie trzeciego tytułu z rzędu w rozgrywanym na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W piątkowym ćwierćfinale Grek w dwóch setach przegrał z Taylorem Fritzem.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Na 12 z rzędu dobiegła końca seria wygranych meczów przez Stefanosa Tsitsipasa w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W tegorocznej edycji Grek odpadł w ćwierćfinale. W piątek niespodziewanie przegrał 2:6, 4:6 z Taylorem Fritzem.

Rozstawiony z numerem trzecim Tsitsipas od początku miał problemy i przegrał pierwsze cztery gemy. Tenisista z Aten zupełnie nie radził sobie z potężnym serwisem rywala, zaskakująco często bywał też słabszy w wymianach. Po fatalnym starcie nieco podniósł poziom swojej gry, ale w końcówce drugiej partii znów oddał pole i musiał pogodzić się z porażką.

Tym samym Tsitsipas nie zostanie trzecim w erze zawodowego tenisa graczem, który wygra co najmniej trzy kolejne edycje Rolex Monte-Carlo Masters. W przeszłości tej sztuki dokonali jedynie Ilie Nastase (sezony 1971-73) i Rafael Nadal (2005-12 i 2016-18).

- Rozegrałem bardzo dobry mecz. Byłem skuteczny w ważnych momentach i wykorzystywałem swoje szanse. Takie zwycięstwo dodaje mi dużo wiary, że mogę dobrze prezentować się na mączce - mówił, cytowany przez atptour.com, Fritz, który w ciągu 70 minut rywalizacji zapisał na swoim koncie trzy asy, cztery przełamania i 21 zagrań kończących.

Pokonując aktualnie trzeciego w rankingu ATP Tsitsipasa, 25-latek z Kalifornii odniosł największe zwycięstwo w karierze na korcie ziemnym. Awansował też do pierwszego półfinału w imprezie rangi Masters 1000 rozgrywanej na tej nawierzchni.

O finał Fritz zmierzy się z Andriejem Rublowem. Oznaczony numerem piątym moskwianin wykorzystał cztery z 14 break pointów, posłał 22 uderzenia kończące i wygrał 6:1, 7:6(5) z kwalifikantem Janem-Lennardem Struffem.

Rolex Monte-Carlo Masters, Monte Carlo (Monako)