Świątek znów to zrobiła! To trzecia taka sytuacja

Iga Świątek ze swoim trzynastym wygranym turniejem w karierze. W niedzielę pokonała Arynę Sabalenkę 6:3, 6:4 i tym samym obroniła tytuł w Stuttgarcie. To nie pierwsza taka sytuacja w jej dotychczasowej przygodzie z tenisem.

Mateusz Kozanecki
Iga Świątek PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek swój pierwszy turniej w karierze wygrała w październiku 2020 roku. W wielkim stylu zwyciężyła wtedy w Rolandzie Garrosie, pokonując w meczu finałowym Sofię Kenin.

Na kolejne triumfy nie musiała długo czekać. Na początku kolejnego sezonu była najlepsza w Adelajdzie, a w połowie maja w Rzymie.

Finał tamtego turnieju przeszedł do historii. Trwał zaledwie 48 minut, a Karolina Pliskova... nie zdołała wygrać ani jednego gema.

W równie efektownym stylu Świątek obroniła tytuł w Rzymie. Pokonała Ons Jabeur 6:2, 6:2. To właśnie wtedy po raz pierwszy w karierze zwyciężyła w turnieju rok po roku.

Kolejnej obrony tytułu dokonała w Dosze, gdzie była najlepsza w 2022 i 2023 roku. Pokonała odpowiednio Anett Kontaveit i Jessicę Pegulę.

Teraz do swojego dorobku dołożyła kolejny triumf w Stuttgarcie. Zarówno przed rokiem, jak i teraz okazała się górą w starciu z Aryną Sabalenką. Zgarnęła tym samym 120 tys. dolarów oraz samochód marki Porsche.

Następną okazję do obrony tytułu będzie miała w Rzymie. Zmagania odbędą się tam w dniach 9-20 maja. Wcześniej Świątek przystąpi do turnieju w Madrycie.

Zapytali Niemkę o mecz ze Świątek. "Zabiłaby mnie"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Iga Świątek zwycięży po raz trzeci z rzędu w Rzymie?