Niespodziewane problemy finalistki Rolanda Garrosa. Kolejne niespodzianki w Madrycie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Coco Gauff
PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: Coco Gauff

Coco Gauff miała niespodziewane problemy w starciu z tenisistką notowaną na 318. miejscu w rankingu. Z turniejem w Madrycie (WTA 1000) pożegnały się Chorwatka Donna Vekić i Ukrainka Marta Kostiuk.

Irene Burillo Escorihuela (WTA 318) w I rundzie w Madrycie niespodziewanie wyeliminowała Estonkę Kaia Kanepi. Kolejną rywalką debiutantki w turnieju rangi WTA 1000 była Coco Gauff (WTA 6). Hiszpanka sprawiła małe problemy dużo wyżej notowanej rywalce. Amerykanka przegrywała 2:4, by ostatecznie zwyciężyć 6:4, 6:1. W ciągu 77 minut Gauff wykorzystała pięć z 11 break pointów.

Kolejną rywalką finalistki Rolanda Garrosa 2022 będzie Paula Badosa (WTA 42), która wygrała 6:3, 4:6, 6:4 z Elisabettą Cocciaretto (WTA 50). Hiszpanka prowadziła 6:3, 3:1, ale Włoszka doprowadziła do trzeciego seta. W nim miało miejsce jedno przełamanie, które reprezentantka gospodarzy uzyskała w 10. gemie. Mecz trwał 2,5 godziny.

Odpadła Donna Vekić (WTA 23), która przegrała 1:6, 6:7(5) z Rebeką Masarovą (WTA 74). Chorwatka otrząsnęła się po gładko przegranym pierwszym secie. W drugim z 0:2 wyszła na prowadzenie 5:2, by kompletnie się pogubić. Zmarnowała cztery piłki setowe (po dwie w dziewiątym i 10. gemie), a w tie breaku od 5-2 straciła pięć punktów z rzędu.

Szanse na dobry wynik straciła też Marta Kostiuk (WTA 36), która uległa 6:3, 4:6, 3:6 Camili Osorio (WTA 115). W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Ukrainka popełniła 11 podwójnych błędów. Wykorzystała tylko dwa z 13 break pointów. Kolumbijka na przełamanie zamieniła trzy z 10 okazji.

Jelena Ostapenko (WTA 22) rozbiła 6:0, 6:3 Lindę Fruhvirtovą (WTA 58). W ciągu 61 minut Czeszka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Łotyszka odparła dwa z trzech break pointów i spożytkowała pięć z sześciu szans na przełamanie.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 7,705 mln euro czwartek, 27 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Coco Gauff (USA, 6) - Irene Burillo Escorihuela (Hiszpania, Q) 6:4, 6:1 Ludmiła Samsonowa (14) - Maryna Zaniewska (Belgia) 6:2, 6:3 Jelena Ostapenko (Łotwa, 19) - Linda Fruhvirtova (Czechy) 6:0, 6:3 Paula Badosa (Hiszpania, 26) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 6:3, 4:6, 6:4 Rebeka Masarova (Hiszpania, WC) - Donna Vekić (Chorwacja, 20) 6:1, 7:6(5) Camila Osorio (Kolumbia, WC) - Marta Kostiuk (Ukraina, 32) 3:6, 6:4, 6:3