Tym razem nie dała się zaskoczyć. Udany rewanż Sabalenki

Aryna Sabalenka nie pozwoliła sobie na kolejną porażkę z Soraną Cirsteą. Mistrzyni Australian Open rozprawiła się z Rumunką w turnieju WTA 1000 w Madrycie. W następnej rundzie jest Francuzka Caroline Garcia.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / CHEMA MOYA / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 2) do Madrytu przyjechała ze Stuttgartu, gdzie trzeci rok z rzędu przegrała w finale. W niedzielę uległa Idze Świątek. W stolicy Hiszpanii jej pierwszą rywalką była Sorana Cirstea (WTA 44), której miesiąc temu nieoczekiwanie uległa w Miami. W czwartek mistrzyni Australian Open wzięła na Rumunce rewanż i pokonała ją 6:4, 6:3.

W ciągu 82 minut Sabalenka zaserwowała siedem asów. Obroniła sześć z ośmiu break pointów i wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. Jest to jej piąty występ w Madrycie. Trzy razy odpadła w I rundzie, a w 2021 roku zdobyła tytuł. Kolejną przeciwniczką wiceliderki rankingu będzie Kolumbijka Camila Osorio.

Caroline Garcia (WTA 5) wygrała 6:3, 6:4 z Julią Putincewą (WTA 51). W trwającym 95 minut meczu Francuzka zaserwowała 18 asów. Odparła siedem z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z dziewięciu okazji.

W III rundzie Garcia zmierzy się z Mayar Sherif (WTA 59), która pokonała 6:2, 7:6(3) Anhelinę Kalininę (WTA 34). Ukrainka poderwała się do walki od stanu 2:6, 2:4. W drugim secie objęła prowadzenie 6:5 i serwowała. Egipcjanka doprowadziła do tie breaka, a w nim odskoczyła na 5-0 i nie dała sobie odebrać awansu.

Elise Mertens (WTA 29) w 76 minut rozbiła 6:3, 6:1 Rebeccę Marino (WTA 79). Belgijka zdobyła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 11 break pointów. Irina-Camelia Begu (WTA 35) uzyskała cztery przełamania i zwyciężyła 6:4, 7:5 Karolinę Muchovą (WTA 52).

Shelby Rogers (USA, 33) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:2, 6:2
Mayar Sherif (Egipt) - Anhelina Kalinina (Ukraina, 30) 6:2, 7:6(3)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Aryna Sabalenka awansuje do IV rundy w Madrycie?