Niesamowity powrót młodej Czeszki. Magda Linette poznała rywalkę

Linda Noskova odrodziła się i odwróciła losy meczu z Shelby Rogers w turnieju WTA 1000 w Rzymie. 18-letnia Czeszka będzie rywalką Magdy Linette.

Magda Linette Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Magda Linette
W Rzymie rozpoczął się kolejny turniej WTA 1000. We wtorek dużych emocji dostarczyło starcie Lindy Noskovej (WTA 54) z Shelby Rogers (WTA 33). Czeszka wróciła z 1:4 w trzecim secie i pokonała Amerykankę 4:6, 6:1, 6:4.

W trwającym dwie godziny i siedem minut meczu Noskova zaserwowała siedem asów, a Rogers popełniła siedem podwójnych błędów. Czeszka dwa razy oddała podanie, a wykorzystała cztery z 10 break pointów.

Noskova jest mistrzynią juniorskiego Rolanda Garrosa 2021. W zawodowym tenisie jej najlepszym wynikiem jest finał w Adelajdzie ze stycznia tego roku. Wygrała wówczas sześć meczów, w tym dwa w kwalifikacjach. Odprawiła dwie tenisistki z Top 10, Darię Kasatkinę i Tunezyjkę Ons Jabeur. Czeszkę zatrzymała dopiero Aryna Sabalenka.

Później Noskova awansowała do ćwierćfinału w Lyonie i III rundy w Indian Wells. W wielkoszlemowych turniejach Czeszka do tej pory zanotowała dwa starty. W ubiegłym sezonie nie wygrała meczu w głównej drabince Rolanda Garrosa i Wimbledonu. W tegorocznym Australian Open nie przeszła kwalifikacji.

W II rundzie 18-letnia Noskova będzie rywalką Magdy Linette. Tenisistki te zmierzą się po raz pierwszy.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)