Casper Ruud wygrał w deszczu. Skandynawski półfinał w Rzymie

Casper Ruud bez straty seta pokonał Francisco Cerundolo w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. O finał Norweg zmierzy się z Duńczykiem Holgerem Rune.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / Riccardo Antimiani / Na zdjęciu: Casper Ruud
Casper Ruud w tym sezonie długo czekał na znaczący wynik w ważnej imprezie. W końcu dokonał tego w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W środę pokonał 7:6(5), 6:4 Francisco Cerundolo i awansował do półfinału.

Pierwszy set rozgrywany przy kroplach padającego deszczu był bardzo wyrównany. Wprawdzie Ruud prowadził 4:1, ale ambitnie walczący Cerundolo zniwelował stratę. Faworyzowany Norweg jednak przechylił szalę na swoją korzyść w tie breaku, korzystając z dużej liczby błędów przeciwnika.

W drugiej partii decydujący moment nastąpił przy stanie 4:4, gdy rozstawiony z numerem czwartym Ruud zdobył przełamanie. W kolejnym gemie zakończył mecz, w ostatnim punkcie posyłając wygrywające podanie.

Pojedynek trwał dwie godziny i pięć minut. W tym czasie Ruud zaserwował cztery asy, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z 14 break pointów, posłał 19 zagrań kończących i popełnił 11 niewymuszonych błędów. Z kolei Cerundolo zapisano dwa asy, 33 uderzenia wygrywające oraz 23 pomyłki własne.

Tym samym w 1/2 finału dojdzie do skandynawskich derbów - Norweg zmierzy się z Duńczykiem Holgerem Rune, ćwierćfinałowym pogromcą Novaka Djokovicia. Będzie to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Wszystkie poprzednie wygrał Ruud.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)