Ogłoszono dzikie karty do Rolanda Garrosa. Ulubieniec publiczności wśród nagrodzonych

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Benoit Paire
Getty Images / Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Benoit Paire
zdjęcie autora artykułu

Organizatorzy międzynarodowych mistrzostw Francji ogłosili nazwiska tenisistek i tenisistów, którzy zagrają w głównej drabince wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2023 dzięki tzw. dzikim kartom.

Na ogłoszonych przez organizatorów listach nie ma niespodzianek. Po sześć dzikich kart do drabinki pań i panów przeznaczono dla reprezentantów gospodarzy. Wśród nagrodzonych jest m.in. uwielbiany przez francuską publiczność Benoit Paire. Prawdziwy "barwny ptak" męskiego touru. Dziką kartę otrzymał również Hugo Gaston, który w 2020 roku osiągnął IV rundę Rolanda Garrosa.

U kobiet nagrodzona została m.in. była 10. rakieta świata i ćwierćfinalistka wielkoszlemowego francuskiego turnieju z sezonu 2017, Kristina Mladenović. Ponadto wyróżnione zostały jej młodsze rodaczki, Diane Parry i Clara Burel, które mają już na koncie zwycięstwa na paryskiej mączce.

Tradycyjnie po dwie dzikie karty zostały przyznane na bazie porozumień zawartych pomiędzy francuską, australijską i amerykańską federacją. Dzikie karty w ramach USTA Wild Card Challenge wywalczyli Emma Navarro i Patrick Kypson. Natomiast Australijczycy nagrodzili dziką kartą Kimberly Birrell i Thanasiego Kokkinakisa.

Zmagania w głównej drabince międzynarodowych mistrzostw Francji rozpoczną się 28 maja. Finał singla kobiet zaplanowano na 10 czerwca, a finał singla mężczyzn na 11 czerwca. Natomiast już 22 maja rozpoczną się trzystopniowe eliminacje, które potrwają do 26 maja.

Dzikie karty do turnieju głównego kobiet: 1) Clara Burel (Francja) 2) Selena Janicijevic (Francja) 3) Leolia Jeanjean (Francja) 4) Kristina Mladenović (Francja) 5) Diane Parry (Francja) 6) Jessika Ponchet (Francja) 7) Kimberly Birrell (Australia) 8) Emma Navarro (USA)

Dzikie karty do turnieju głównego mężczyzn: 1) Arthur Cazaux (Francja) 2) Arthur Fils (Francja) 3) Hugo Gaston (Francja) 4) Hugo Grenier (Francja) 5) Giovanni Mpetshi Perricard (Francja) 6) Benoit Paire (Francja) 7) Thanasi Kokkinakis (Australia) 8) Patrick Kypson (USA)

Czytaj także: Kwalifikant zatrzymany. Danił Miedwiediew po czterech latach w półfinale na mączce Napad z bronią na dom Nicka Kyrgiosa. Australijczyk został ranny

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy tenisista/tenisistka z dziką kartą osiągnie IV rundę Rolanda Garrosa?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Konrad -H
20.05.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Mistrzu" Smoliński - dzikimi kartami nie nagradza się nikogo. Dzikie karty się przyznaje.  "Ogłoszono dzikie karty do Rolanda Garrosa" - kto to pisał?!