Ruszył turniej w Rabacie. Wielkoszlemowa mistrzyni na starcie

Amerykanka Sloane Stephens będzie najbardziej znaną uczestniczką turnieju WTA 250 w Rabacie. W niedzielę pierwszy mecz wygrała Egipcjanka Mayar Sherif.

Sloane Stephens PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Sloane Stephens
W Rabacie tenisistki mają szansę sprawdzić formę przed Rolandem Garrosem (początek 28 maja). W marokańskim turnieju wystąpi Sloane Stephens (nr 2), mistrzyni US Open 2017. Amerykanka grała też w finale wielkoszlemowej imprezy w Paryżu w 2018 roku. Jej pierwszą rywalką będzie Wiera Zwonariowa, finalistka Wimbledonu i US Open 2010.

Tytułu broniła będzie Martina Trevisan (nr 1). Włoszka jest półfinalistką Rolanda Garrosa 2022. W I rundzie zmierzy się z Hiszpanką Nurią Parrizas Diaz. Na inną tenisistkę z Półwyspu Iberyjskiego trafiła Leylah Fernandez (nr 5), finalistka US Open 2021. Kanadyjka spotka się z Angelą Fitą Boludą.

Pierwszy mecz ma za sobą Mayar Sherif (WTA 43), która pokonała 6:1, 6:3 Katerynę Baindl  (WTA 81). W ciągu 93 minut rozstawiona z numerem trzecim Egipcjanka wywalczyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. W II rundzie zmierzy się z Kristiną Mladenović lub Julia Riera.

Leolia Jeanjean (WTA 125) zwyciężyła 7:6(4), 5:7, 6:3 Gabrielę Lee (WTA 372). W pierwszym secie Francuzka wróciła z 3:5 i obroniła trzy piłki setowe. W drugim z 2:4 wyszła na 5:4, ale straciła trzy kolejne gemy. Trzecią partię Jeanjean rozpoczęła od oddania podania, ale później uzyskała dwa przełamania.

Mecz trwał dwie godziny i 58 minut. Obie tenisistki uzyskały po osiem przełamań. Jeanjean wywalczyła o dwa punkty więcej (117-115). Było to jej pierwsze spotkanie z Lee. Następną przeciwniczką Francuzki będzie Kazaszka Julia Putincewa (nr 6) lub Marokanka Aya el Aouni.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)