Niespodzianka w Paryżu. Ósma tenisistka rankingu za burtą

Pierwsza tenisistka z Top 10 rankingu zakończyła występ w Rolandzie Garrosie w Paryżu. Notowana na ósmym miejscu Greczyka Maria Sakkari przegrała w dwóch zaciętych setach z Czeszką Karoliną Muchovą.

Maria Sakkari PAP/EPA / CAROLINE BLUMBERG / Na zdjęciu: Maria Sakkari
W niedzielę rozpoczęło się wielkie granie w Paryżu. Na kortach Rolanda Garrosa Maria Sakkari (WTA 8) osiągnęła półfinał w 2021 roku. Tym razem Greczynka przeżyła rozczarowanie. Odpadła już w I rundzie po porażce 6:7(5), 5:7 z Karoliną Muchovą (WTA 42).

Sakkari w obu setach miała przewagę przełamania. W pierwszym prowadziła 3:0, a w drugim 2:0. Przy 6:7, 4:5 obroniła dwie piłki meczowe, ale nie doprowadziła do trzeciej partii. Muchova zdobyła dwa gemy i odniosła ósme zwycięstwo nad tenisistką z Top 10, a drugie w tym roku. W lutym w Dubaju pokonała Szwajcarkę Belindę Bencić.

Spotkanie trwało dwie godziny i sześć minut. Muchova trzy razy oddała podanie, a wykorzystała cztery z 10 break pointów. Czeszka posłała 23 kończące uderzenia przy 29 niewymuszonych błędach. Sakkari zanotowano 16 piłek wygranych bezpośrednio i 35 pomyłek.

Muchova podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Sakkari. Było to ich drugie starcie w wielkoszlemowej imprezie w Paryżu. W ubiegłym sezonie w II rundzie również były dwa zacięte sety. Czeszka wygrała 7:6(5), 7:6(4). Kolejną rywalką półfinalistki Australian Open 2021 będzie Argentynka Nadia Podoroska.

Qinwen Zheng (WTA 19) pokonała 6:3, 6:1 Tamarę Zidansek (WTA 110), półfinalistkę Rolanda Garrosa 2021. W ciągu 75 minut Chinka zgarnęła 17 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 11 break pointów. Elise Mertens (WTA 28) wróciła z 0:2 w drugim secie i wygrała 6:1, 6:4 z Viktorią Hruncakovą (WTA 136).

Camila Giorgi (WTA 36) zwyciężyła 6:3, 6:4 Alize Cornet (WTA 59). W drugim secie Włoszka od 2:4 zgarnęła cztery kolejne gemy. Podwyższyła na 6-2 bilans spotkań z Francuzką. Clara Tauson (WTA 126) rozbiła 6:2, 6:0 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 50). Dunka od 0:2 zdobyła 12 gemów z rzędu.

Clara Tauson (Dania, Q) - Alaksandra Sasnowicz 6:2, 6:0
Leolia Jeanjean (Francja, WC) - Kimberly Birrell (Australia, WC) 6:4, 6:7(6), 6:3