Maraton w finale w Rabacie. Kolejna Włoszka z tytułem

Działo się w finale turnieju WTA 250 w Rabacie! Tytuł zdobyła Włoszka Lucia Bronzetti, która pokonała Austriaczkę Julię Grabher po trzysetowej batalii.

Lucia Bronzetti PAP/EPA / FABIO FRUSTACI / Na zdjęciu: Lucia Bronzetti
W Rabacie w finale doszło do starcia dwóch tenisistek nierozstawionych. Lucia Bronzetti (WTA 102) w półfinale rozbiła 6:1, 6:1 Sloane Stephens. W sobotę stoczyła twardy bój z Julią Grabher (WTA 74). Włoszka pokonała Austriaczkę 6:4, 5:7, 7:5 i zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour.

W pierwszym secie Bronzetti od 2:3 zdobyła cztery z pięciu kolejnych gemów. W drugiej partii uzyskała przełamanie na 5:4, by stracić trzy kolejne gemy. W trzecim secie zwrotów akcji nie brakowało. Włoszka z 1:3 wyszła na 5:3, a Grabher wyrównała na 5:5. Dwa ostatnie gemy padły łupem Bronzetti.

Mecz trwał dwie godziny i 48 minut. Grabher popełniła dziewięć podwójnych błędów. Bronzetti została przełamana pięć razy, a wykorzystała sześć z 13 break pointów. Włoszka zdobyła o pięć punktów więcej od Austriaczki (112-107).

Dla Grabher był to pierwszy finał w WTA Tour. Bronzetti ma teraz bilans finałów 1-1. Pierwszy osiągnęła rok temu w Palermo i przegrała w nim z Rumunką Iriną-Camelią Begu.

Bronzetti wygrała turniej w Maroku jako piąta Włoszka. Wcześniej dokonały tego Rita Grande (2003 w Casablance), Alberta Brianti (2011 w Fezie), Francesca Schiavone (2013 w Marrakeszu) i Martina Trevisan (2022 w Rabacie).

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)