Niesamowity zwrot akcji! Kapitalny mecz wielkich mistrzyń

Wspaniała batalia w Rolandzie Garrosie 2023 w Paryżu! W starciu dwóch wielkoszlemowych mistrzyń, Kanadyjki Bianki Andreescu z Wiktorią Azarenką, nastąpił niezwykły zwrot akcji.

Bianca Andreescu Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
Bianca Andreescu (WTA 42) wygrała US Open 2019. Wiktoria Azarenka (WTA 18) jest triumfatorką Australian Open 2012 i 2013. We wtorek te tenisistki stoczyły niesamowity bój w Rolandzie Garrosie. Kanadyjka odrodziła się ze stanu 2:6, 1:3 i 15-40, by zwyciężyć 2:6, 6:3, 6:4.

Po spektakularnym odrodzeniu w drugim secie, w trzecim Andreescu uzyskała przełamanie na 2:1. Kanadyjka nie oddała przewagi, ale nie oznacza to, że skończyły się emocje. Tych do ostatniej akcji było mnóstwo. W czwartym i szóstym gemie Azarenka roztrwoniła łącznie cztery break pointy. Przy 5:4 Andreescu zmarnowała cztery piłki meczowe, z czego trzy przy 40-0. Piątą wykorzystała i awansowała do II rundy po 2,5 godzinie walki.

Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Azarenka wypracowała sobie 16 break pointów, a Andreescu miała ich siedem. Kanadyjka posłała 47 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Jej rywalce zanotowano 33 piłki wygrane bezpośrednio i 27 pomyłek. Było to pierwsze starcie tych wielkoszlemowych mistrzyń.

Kolejną rywalką Andreescu będzie Emma Navarro (WTA 75), która wygrała 6:2, 3:6, 6:4 z Eriką Andriejewą (WTA 147). W trzecim secie Amerykanka odrodziła się ze stanu 0:3 i 15-40. W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu wykorzystała pięć z 11 break pointów. Zanotowano jej 32 kończące uderzenia przy 23 niewymuszonych błędach. Andriejewej naliczono 23 piłki wygrane bezpośrednio i 31 pomyłek.

Petra Martić (WTA 38) pokonała 3:6, 6:3, 6:2 Shelby Rogers (WTA 34). Spotkanie trwało dwie godziny i minutę. Chorwatka trzy razy oddała podanie, a wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Lauren Davis (WTA 52) wygrała 6:3, 6:3 z Lin Zhu (WTA 40). W ciągu 84 minut Amerykanka cztery razy straciła serwis, a uzyskała siedem przełamań.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Bianca Andreescu awansuje do III rundy Rolanda Garrosa 2023?